Pred 25 rokmi boli tetovania považované za tabu, ale v dnešnej kultúre sú základom módy a osobného štýlu a stali sa takými. hlavný prúd, že ľudia prišli na myšlienku darovania permanentného atramentu na prázdniny, nákupu darčekových certifikátov v ich obľúbených obchodoch s tetovaním, ktoré by napchali do pančuchy svojho priateľa/súrodenca/bratranca/významnej druhej. Aby sme lepšie porozumeli príťažlivosti tetovania v krajinách po celom svete, je to aplikácia na maloobchodný predaj videa pre elektronický obchod YEAY vytvoril a Globálny index trendov tetovania, po tom, čo si všimli zvýšený počet tetovacích poukazov zakúpených prostredníctvom ich aplikácie, často za účelom ich darovania priateľom alebo rodinným príslušníkom.

V dnešnej dobe môžete získať darčekový certifikát takmer z každého tetovacieho obchodu a človek, ktorý má rád atrament, sa mu bude pravdepodobne páčiť prinajmenšom ďalšie tetovanie zadarmo alebo prinajmenšom za zníženú cenu. Nedávne prijatie trvalého tetovania ako hlavného predmetu kultúry hlavného prúdu viedlo k výbuchu obchodov s tetovaním v USA a na celom svete, ktoré uspokojili potreby tetovania pre každého od priemerného Joea po bohatého a slávneho. Podľa tetovacieho indexu YEAY je mesto s najväčším počtom obchodov s tetovaním na obyvateľa Miami Beach na Floride s 28,48 na 100 000 obyvateľov a najdrahším tetovaním je San Francisco v Kalifornii s priemernými nákladmi 280 dolárov za hodinu.

Darovanie tetovacích poukazov ako darov však nie je len záležitosťou USA. Pri vytváraní globálneho indexu trendov tetovania YEAY zhromaždili údaje zo stoviek obchodov s tetovaním v mestách po celom svete a výsledky naznačujú, že ľudia v iných častiach sveta sa v skutočnosti chytajú trendu tetovania ako darčeky ešte rýchlejšie ako Američania. Napríklad na Tahiti, vo Francúzskej Polynézii a v Aucklande na Novom Zélande sa úžasných 60% tetovaní zakúpených v mestách robí za účelom darovania. Index tetovania ďalej analyzoval trend darovania tetovania a uviedol, že z tetovaní zakúpených ako darčeky má najväčší dar od rodičov Dillí, India, od ostatných členov rodiny najviac daruje talianske Miláno, najnadanejší je Reykjavík a Island. priateľmi a partnermi najnadanejší Cordoba, Argentína a Madrid, Španielsko.

Nepopierateľným faktom je, že permanentný atrament sa stal hlavnou súčasťou našej spoločnosti a v dnešnej dobe je vzácnejšie nájsť niekoho, kto nemá tetovanie, než naopak. Podľa správy od Centrum výskumu lavíc, 36% Američanov vo veku od 18 do 25 rokov má aspoň jedno tetovanie, a ak hľadáte stránky sociálnych médií pre tých, ktorí sa venujú kultúre tetovania, nájdete veľa z nich, ktorých nasledovníci sa počítajú na milióny. Ak stále nie ste predaní myšlienke darovať svojmu manželovi alebo bratovi poukaz na tetovanie na Vianoce, jednoducho sa riaďte príkladom Victorie Beckhamovej, ktorá dala napustenému Davidovi Beckhamovi darček, o ktorom vedela, že by sa mu páčil k 38. narodeninám. pred niekoľkými rokmi – darčekový certifikát na nové tetovanie.

graf tetovania ako darčeka