Hľadáte originálne nápady na Valentína? Chcete urobiť niečo špeciálne, ale nie ste si istí, čo to „špeciálne“ skutočne znamená? Valentín určite ponúka viac ako jednu príležitosť ukázať trochu originality, ak sa rozhodnete prekročiť rámec klasického mixu „čokoládová škatuľka + kvety“.

1. Magickú atmosféru večere pre dvoch je ťažké poraziť. Skombinujte krásne vyznanie lásky s romantickým večerom a vytvoríte chvíľu čistej mágie. Večeru si môžete dokonca uvariť sami a vyrobiť si darček v tvare srdca, čo by zvýraznilo dôležitosť dňa a taktiež by vám umožnilo pridať do zmesi punc intimity. Nezabudnite si pustiť jeho/jej obľúbenú hudbu (alebo album, ktorý obaja milujete), vyčistite dom, vypnite svetlo a pomocou sviečok rozžiarte miestnosť. Stôl tiež postavte opatrne, možno sem tam pridajte niekoľko okvetných lístkov ruže.

Originálne nápady na Valentína

2. Kúpte si fosforeskujúce nálepky, ktoré pripevníte na strop (hviezdy alebo bodky), a potom napíšte slová „Milujem ťa“. Predstavte si scénu: ľahnete si na posteľ s láskou svojho života a na strope svieti: „Milujem ťa“. Celkom romantické! Ďalšou myšlienkou, ktorá je vhodná pre chlapcov aj dievčatá, je kúpiť si internetovú doménu s jeho menom a potom na ňu uverejniť báseň, fotografie a vyhlásenia. Večer 14. februára potom môžete povedať „Zaujímalo by ma, či niekto použil vaše meno na vytvorenie webovej stránky, v skutočnosti som na to veľmi zvedavý: mali by sme to skúsiť vidieť?“.

3. Napíšte „Milujem ťa“ do spodnej časti kufra jeho/jej auta. Nezabudnite naplniť kufor balónikmi, možno červenými a bielymi, nafúknutými héliom. Na Valentína ho potom priveďte na pekné miesto, napríklad do parku alebo na kopec s pekným romantickým výhľadom alebo na miesto pri mori. Hneď ako sa tam dostanete, požiadajte svojho priateľa alebo priateľku, aby niečo dostali z kufra. Hneď ako ho otvorí, balóny poletia na oblohe a odhalí sa vaše „Milujem ťa“.

4. Večera v posteli. Klasifikácia večere pri sviečkach v drahej reštaurácii je klasika. Skúste niečo nové! Napríklad zorganizujte večernú verziu raňajok do postele. Šampanské, jahody a smotana … triezve a romantické, ponechávajúc čas vašim nežným výpotkom. Pridajte niekoľko okvetných lístkov ruže aj na posteľ.

5. Umelecký dar. Prebuďte v sebe umelca. Viete hrať na nástroji? Môžeš napísať? Môžete používať počítač? Vytvorte pre neho/neho niečo špeciálne.

6. Darujte jej kyticu červených ruží. V strede kytice pridajte ružu z hodvábu a napíšte správu, ktorá hovorí: „Budem ťa milovať, kým posledná ruža neodumrie“.

7. Ak osoba, ktorú miluješ, číta každý deň tie isté noviny alebo časopis, vlož do svojho obľúbeného časopisu reklamu s vášnivým vyznaním lásky.

Klasické nápady na Valentína

8. Uvarte niečo jednoduché, nezabudnite však pridať osobný kontakt. Môžete si napríklad kúpiť alebo urobiť pizzu a potom z nej vystrihnúť tvar srdca. Ak ste ženatý a máte deti, môžete si pre každého uvariť alebo objednať niečo špeciálne a potom si pozrieť pekný romantický film vhodný pre celú rodinu, napríklad Kráska a zviera alebo Shrek. Nezáleží na tom, či ste mladí alebo starí, ženatí alebo zadaní, využite tento špeciálny deň na oživenie vášne a pocitu spoluviny medzi vami a vašim partnerom. Oblečte si niečo pekné, vyberte si jeho/jej obľúbený parfum a budete sa cítiť výnimočne … ako láska, ktorú cítite.

9. Zarezervujte si hotel na mieste, ktoré miluje on, nie príliš ďaleko a nezabudnite zahrnúť skvelé raňajky do postele.

10. Ak ste ženatí, vstávajte o niečo skôr ako obvykle, upratajte dom, nech žiari. Potom uvarte úžasné raňajky a prineste im ich s kvetom. Uistite sa, že to všetko urobíte predtým, ako sa zobudí!