Rustikálny štýl interiéru je vhodný pre vidiecke domy, ale je tiež skvelým nápadom pre moderné byty v meste. V rustikálnom štýle dominujú prírodné materiály ako kameň a drevo, bavlna, koža, vlna … V rustikálne zariadenom dome nájdeme čipky, rustikálne zámky, vence, krivky, monochromatické prikrývky, vankúše alebo naopak, vankúše a prehozy s kvetinovými akcentmi – väčšinou ruže. Rustikálne zariadené domy evokujú teplo minulosti, vášho detstva.

Domov je náš intímny kútik, kde si môžete užívať a relaxovať, preto je potrebné venovať osobitnú pozornosť jeho interiéru. Upravujte svoj domov s láskou, pretože iba v tom prípade to bude váš osobný raj. Ľudia oceňujú rustikálny štýl, pretože ho môžete s trochou zručnosti ľahko skombinovať s moderným minimalistickým štýlom. Samozrejme, vždy je dôležité klásť dôraz na funkčnosť než na príliš veľa detailov. Zdá sa, že rustikálne prvky interiéru sa používajú už nejaký čas, ale pravda nie je potrebná …

Hnedá, béžová, biela, orgovánová farba, tmavšia zelená a výrazná žltá farba. V obývacej izbe je krb orámovaný hrubým drevom, kameňom… V týchto domácich dekoroch je veľa keramiky a tepaného železa. Podlahy sú tiež kamenné, mramorové alebo drevené a nad nimi sú koberce so zaujímavými vzormi v zemitých tónoch. Dub je bežnou možnosťou, keď si ľudia vyberajú materiál na podlahy, a po dubu nasleduje popol, čerešňa, borovica, orech … Podlahy z kameňa, rustikálnych dlaždíc a mramoru sa ľahko udržiavajú, preto ich odporúčam do kúpeľní, do hál, terasy a verandy. Rustikálnu podlahu je možné kombinovať s interiérovým dizajnom moderného nábytku, a to môže byť veľmi zaujímavé. Rustikálna spodná časť zmierni ostré hrany moderného nábytku. Strop je často vyrobený z dreva a je obklopený veľkými trámami. Jedna stena je potiahnutá tehlou, ktorá pripomína staré a použité tehly.

A pokiaľ ide o dekorácie a detaily na stenách a policiach, máme k dispozícii niekoľko zaujímavých klasických rámov, váz, lámp, misiek. Police sú často vyrobené z neupraveného dreva a tyče. Môžete to urobiť pomocou nekultivovaných polovičných protokolov. V domácnosti rustikálneho štýlu môžete namiesto stoličky alebo stolu občas nájsť nejaký peň. Zelené rastliny sú nepostrádateľné … Na terasách nájdete nábytok z neupraveného dreva, koše s kvetmi. Pravdepodobne celá terasa je vyrobená z dreva, palubová podlaha a strop sú tiež z dreva…

Dávajte si pozor na výber podrobností. Vytvorte si domov srdcom a láskou, pretože toto je ten najkrajší detail doma i v živote.

V rustikálnych domoch dominuje drevo. Je to na podlahe, na strope, na stenách … Najčastejšie je to prirodzená farba dreva, ktoré je práve lakované. Pre podlahy si môžete vybrať dub kvôli svojej sile a pre strop vám môže slúžiť smrek, borovica…

Čelo postele je vyrobené z tehál, ktoré pôsobia veľmi staro. Stolica je vyrobená z kože, ktorú často nájdeme v takto vyzdobených domácnostiach. Vankúše sú jednofarebné alebo s etnickými motívmi … Drevené trámy na strope prispievajú k veľmi rustikálnemu vzhľadu interiéru …

Rustikálnym dizajnom môže byť pekný moderný štýl, ktorý charakterizuje minimalizmus. Čoraz viac mladých ľudí sa rozhoduje pre tento typ bytového zariadenia. Pozrite sa na túto zaujímavú starú klietku z dreva ako luster v modernom byte.

Čo vyzerá rustikálnejšie ako tehlová stena? Palety sa stále častejšie používajú v moderných domácich dekoráciách a na internete nájdete množstvo nápadov, ako palety používať. Na tejto fotografii je jeden z týchto nápadov!

Stačí sa pozrieť na krb v obývačke a zahreje to na duši. Krby sú často pokryté surovým kameňom. Tu je zrejmé, že ide o kombináciu rustikálneho a moderného štýlu bez väčších detailov, všetko je v interiérovom dizajne funkčné a iba dve vázy slúžia na dekoračné účely …

Zemité tóny dodávajú tomuto domovu okrem horiaceho krbu extra dávku tepla. Kameň a drevo sú vo veľkom pomere, nie je nič nadbytočné, dom je skutočným rajom, ktorý ohrieva dušu a telo.

Moderná kúpeľňa, ktorá je dokonale vyzdobená rustikálnymi detailmi, ako sú komoda k umývadlu a kúpeľňová podložka z tkaného dreva.

Moderne zariadený apartmán s krásnym dreveným nábytkom a stenami z kamenných tyčí. Miestnosť je zaliata svetlom a plná rastlín, ktorým sú nevyhnutné detaily rustikálne navrhnutých domov.

Studené, rovné, moderné línie minimalistického štýlu zjemnené touto nádherne teplou tehlovou stenou. Celá oblasť vyzerá kvôli teplejším a pohodlnejším tehlám.

Milovníci rustikálneho interiérového dizajnu uprednostňujú v domácnostiach veľa svetla. Na ozdobu sa používajú aj rastliny v hlinených kvetináčoch, ktoré dodávajú dodatočnú dávku tepla vedľa pokožky a kožušiny.

Táto stena nie je stará a dlho nenamaľovaná. Je vymaľovaný iba krásne zladenými farbami, aby pôsobil dojmom starej steny. Dve mačky sú tu na to, aby vás uvoľnili po náročnom dni v práci, svojim jemným cajoltingom a svojou prítomnosťou.

Toto je skutočne teplý domov. Tu je najlepší príspevok, ktorý svedčí o tom, ako drevo prispieva k teplu domova a jeho veselému vzhľadu …

Ak sa budem zaoberať hotelierstvom v horských oblastiach, niektoré izby by určite vyzerali takto. S trochou pálených sviečok, pohárom vína a skutočnou osobou si môžete byť istí, že tu strávite romantický večer …

Táto izba je navyše zariadená v rustikálnom štýle a je zariadená v škandinávskom štýle. Je tu veľa prirodzeného svetla, steny sú biele, podlaha je tiež svetlá, bez kobercov a záclon a dominuje drevu ako prírodnému materiálu, ktorému Škandinávci venujú veľkú pozornosť..

Hnedá farba a tóny zeme vo všeobecnosti prispievajú k láskavejšiemu a pohodlnejšiemu usporiadaniu domu. Stojan na drezy je veľmi zaujímavý a rastlina oživuje celý priestor.

Pozrite sa na tieto vankúše a koberec na stene s trochu zastaranými motívmi. Čiernobiela kombinácia je vždyzelená takmer vo všetkých aspektoch, takže sa rustikálni návrhári interiérov často rozhodujú pre túto kombináciu. Keby neexistovali krby, celá oblasť by pôsobila trochu chladne a nepohodlne, ale krb je tam, čo radikálne mení dojem.

Tu je nápad, ako zariadiť podkrovie a urobiť si malý kútik na oddych s dobrou knihou. Najúčinnejšou súčasťou nábytku je tento starý stôl, ktorý sa perfektne hodí k inému modernému nábytku.

Pripomína vám to niečo viac z detstva ako toto zdravé ovocie, ktoré k nám priviedlo matky a staré mamy. Dnes v tomto rýchlom svete často zabúdame jesť tieto zdravé jedlá.

Rustikálne veci majú svoje kúzlo. Vracajú nás v čase a rozprávajú jeho vlastný príbeh.

Dnes sa v moderných domácnostiach, ale aj v starých domoch často stretávame s podobami zvierat na stene spálne. Stena obložená drevom prispieva k celkovému dojmu.

op? jn

Biele steny sú akosi klasické … Jedná sa o vysokokvalitný stôl z pravého dreva, ktorý určite bude ozdobou vašej miestnosti na dlhú dobu..

Obývacia izba pripomína starý suterén, v ktorom môžu ľudia obsahovať víno najvyššej kvality. Tu je funkcia obývačky a vyzerá skutočne romanticky a zaujímavo.

Napriek tomu, že má starý vzhľad nábytku, je táto kúpeľňa moderná, s rovnými hranami, ale žiadne závesy, stoličky a podstavec k drezu neprispievajú k rustikálnemu vzhľadu..

Ak máte staré stoličky alebo máte malé deti a chcete zachrániť svoje nové stoličky pred škvrnami, pomôžte si ľahko, tieto poťahy na stoličky, ktoré pôsobia veľmi slávnostne a krásne, sú tým správnym riešením, ale sú praktické aj na každodenné použitie..

Posteľ je skutočne v modernom dizajne, ale to, čo mi pripomína Blízky východ, je tento nízky stôl, ktorý sa používa na jedlo. Kožušinová podložka na posteľ prispieva k rustikálnemu vzhľadu domova. Nakoniec väčšina týchto starožitných kožušín je príkazom.

Rustikálne domy pôsobia zastrčene a táto jedáleň tak určite tiež vyzerá. Drevo je rovnako zastúpené v domoch, v chladnom aj horúcom podnebí. Udržiava vlhkosť a navodzuje dojem pokoja. Pozrite sa na tento luster, ktorý vyzerá veľmi starý, ale perfektne sa hodí do tejto modernej jedálne.

Okná sú od podlahy k stropu, čo poskytuje dostatok svetla v miestnosti potiahnutej tmavším drevom, takže získava veľa dobrého prirodzeného svetla.

Nábytok z prírodného dreva sa vyznačuje mimoriadnou kvalitou a odolnosťou. Do takého kusu nábytku sa teda oplatí investovať. Buďte si istí, že vás to bude dlho baviť.

Rustikálny interiérový dizajn je možné uplatniť vo všetkých oblastiach. Vyzerá niečo rustikálnejšie ako táto zdanlivo stará a nenatretá stena?

Keď robíte svoj domov týmto spôsobom, dbajte na detaily, ako sú lustre, žiarovky, dizajn nábytku a vankúšov a nezabudnite, prosím, na jednu veľkú alebo jednu veľkú nádhernú rastlinu – podľa toho, o akú miestnosť ide.?

Táto miestnosť – kúpeľňa, má dostatok svetla a vlhkosti na to, aby kvety kvitli. To je jeden nápad na ozdobu vašej kúpeľne alebo kde uložiť kvety v chladných zimných mesiacoch, keď do nej vojdete do domu!

Krásny koberec a deky v staršom prevedení. Tento vzor v tejto miestnosti určite perfektne sedí. Pozrite sa na stôl a misku na ňom. Perfektné a funkčné … Zamyslite sa.

Strop je potiahnutý doskami, ktoré sú natreté nabielo ako steny. SVETLÉ farby rozhodne otvárajú priestor a robia ho väčším a veselším, na rozdiel od tmavších farieb, ktoré môžu prinášať úzkosť a depresiu.

Staré domy charakterizujú vysoké stropy. Ak vaši rodinní príslušníci nie sú fanúšikmi tohto štýlového zariadenia, nepotrebujete celý domov na zdobenie týmto spôsobom. Rustikálne zvládnete len jednu izbu alebo kút len ​​pre svoju dušu a odpočinok, bude to stačiť.

Ak máte pochybnosti o tom, akú farbu dreva zvoliť, hrajte bezpečne a zvoľte svetlé farby, ako je biela, farba prírodného dreva alebo béžová.

Dávajte pozor na dizajn obkladačiek v sprche a na bránu, ktorá v skutočnosti vyzerá, ako by bola z dávnych čias. Dokonca aj nerovná stena domu pripomína minulé dni, ktoré je možné zachrániť iba týmto spôsobom, výzdoba moderných domov v tomto štýle.

Táto miestnosť mi v ateliéri pripomína výtvarníka, maliara alebo sochára.

Tu je ďalší nápad, ako použiť peň. Tentoraz sa uplatnil v kúpeľni. Ak chcete v miestnosti použiť hrubé drevo, radím vám, aby ste sa rozhodli pre borovicu, ktorá má veľa uzlov, je nedokonalá a môže týmto spôsobom výrazne prispieť k výzdobe domu..

Ak nechcete, aby váš dom vyzeral ako zrub, dbajte na farbu dreva, ktoré si vyberiete (zvoľte svetlejšie odtiene), ale dávajte tiež pozor, aby ste to s množstvom dreva v domácnosti nepreháňali.

Toto je ďalší nápad na použitie neošetreného dreva. Podlaha je pokrytá dlažbou, ktorá sa ľahko udržiava. Chcel by som napríklad zariadiť jedáleň na mojej chate v lese. Ale samozrejme je to môj názor, ak chcete, môžete takto upravovať aj jedáleň vo svojom vlastnom dome. Veľa rastlín nezabúda na miestnosť, ktorá má veľké množstvo drevených prvkov, pretože rastlina miestnosť osvieži a dodá jej život.

V rustikálnom interiérovom dizajne sa kladie dôraz na prírodné farby. Táto izba je plná prírodných materiálov, dreva, vlny, kože a je tu tiež veľa keramiky a prirodzeného svetla.

Niekedy stačí na zjemnenie celého priestoru iba jeden rustikálny detail. Na starožitných veľtrhoch za dostupné ceny nájdete mnoho rustikálnych predmetov, ktoré ozdobia váš domov.

Veľký masívny drevený stôl môže niekedy stačiť na to, aby vašej miestnosti dodal rustikálny nádych. Izba je plná rastlín, vďaka ktorým sa zdá, že je viac miesta pohodlné a príjemné.

Nech je vaša izba plná materiálov, ktoré sú spojené s komfortom, ako je drevo, teplé prikrývky, žiarovky …

Jedná sa o moderný upravený podkrovie obohatené o niekoľko rustikálnych detailov, ako je tento luster a niektoré keramické ozdoby na poličke.

Rustikálny štýl našiel inšpiráciu v starých anglických, francúzskych a švédskych domoch.

V rustikálnej kuchyni dominujú časti zo skutočného dreva, ktoré majú štýl a sú funkčné. Závesné police sú jednoduché, ale hlavne funkčné. Táto kuchyňa je od podlahy po strop a je vyrobená z dreva. Ako taký je spojený s rodinou, partnerskou loďou a relaxáciou.

Moderný domov obohatený o množstvo detailov zo skutočného dreva krásne spracovaných a s rovnými líniami. Napriek tomu, že je tento dom úplne moderný, vyzerá veľmi pohodlne a pekne.

Rohož v kúpeľni z tkaného dreva, bambusu alebo ratanu je veľmi krásnou ozdobou a je tiež užitočná, pretože vás ochráni pred studenými dlaždicami..

Na výzdobu tejto kúpeľne bolo použité pekne spracované drevo. Je to príjemný, teplý kúpeľ, ktorý má trochu dámsky nádych.

A na konci našej galérie vám predstavujeme modernú spálňu na dlhé a romantické noci. Podlaha je vyrobená z dreva, ktoré vám okrem lásky a rustikálnych detailov, akými sú luster a žiarovky, poskytne ešte viac tepla a dokonale sa hodí k zvyšku moderného nábytku..