Pokiaľ ide o účesy pre dlhé vlasy, štýly inšpirované ikonografiou sú vždy mimoriadne módne. A ak máte radi vibrácie, nemusíte sa báť, vždy si môžete vybrať romantické, jemné vlny a divoký, glam vzhľad tejto inšpiratívnej dekády. Navyše, retro účesy pre dlhé vlasy sú naďalej v móde, najmä v štýle krátkych ofín (ktorý bol v 20. rokoch mimoriadne populárny) alebo v mnohých účesoch inšpirovaných Amy Winehouse, s objemnými vlasmi a zaujímavými sponami..

Plážový vlnový štýl pre tých, ktorí milujú slobodu 60. rokov s nádychom postmoderny, predstavuje ďalšiu zaujímavú voľbu, najmä na leto. A ak hovoríme o šesťdesiatych rokoch, nemôžeme zabudnúť na úplne hladký japonský štýl s krásnym okrajom (skutočný hrdina tohto zvláštneho účesu). Nezabudnite však, že účesy pre dlhé vlasy, ktoré si vyberiete, by mali vždy odrážať vašu osobnosť a váš osobný štýl. Farby si vyberajte starostlivo, premýšľajte o tom, kto ste a kde sa vo svojom živote nachádzate … a nezatvárajte kreativitu z domu!

Farby a ďalšie

Farby vám umožňujú hrať sa s dlhými vlasmi ako nič iné. Zamyslite sa nad prameňmi a odtieňmi, vyberte si neobvyklé farby, ako je žltá, zelená, fialová, modrá a oranžová. Uistite sa, že vaše farebné pramienky vytvoria so zvyškom vlasov silný kontrast, odumieranie a určite si vás všimnú. Môžete sa tiež rozhodnúť usporiadať pramene zaujímavým spôsobom a nechať ich pôsobiť ako drahé kamene, skryté, ale vždy viditeľné, kedykoľvek sa pohnete.

Ak sa rozhodnete pre blond účesy, pravdepodobne by ste mali pustiť platinu, pokiaľ sa vám to naozaj nepáči. Vyberte si diskrétne tóny, ako teplý, jemný jantár, a pohrajte sa s odleskami a odtieňmi, používajte jemné ťahy a snažte sa pôsobiť prirodzene. Ak sa v lete radi hráte s vlasmi, mali by ste vedieť, že účesy s mokrým vzhľadom pre dlhé vlasy sú stále mimoriadne módne. A ak máte kučeravé vlasy, nebojte sa príliš, rozstrapatené kučery a prirodzený vzhľad nikdy nevyjdú z módy.

Vyberte si svoj vlastný štýl

Niektorí ľudia milujú účesy na dlhý vzduch, pretože sú očarení myšlienkou nechať si vlasy voľne splývať na ramenách. Minimalistické alebo divoké účesy pre dlhé vlasy môžu byť perfektným riešením, ak ste slobodný duch. Je však tiež pravda, že elegantné chignons a klasický francúzsky cop sú stále protagonistami niektorých z najkrajších účesov pre dlhé vlasy.

Vy tvoríte pravidlá, vytvoríte si vlastný štýl. Vykročte za hranice nálepiek a stereotypov, buďte hraví a odvážni. Za jeden rok môžete prebehnúť storočie účesov pre dlhé vlasy, ktoré sa menia podľa nálady alebo podľa ročných období, ako prichádzajú a odchádzajú. Nebojte sa používať príslušenstvo a meniť farby, ak chcete. Nechajte sa viesť svojou kreativitou: bude to krásna cesta.