Teraz, keď ste si vybrali dizajn pre svoje tetovanie a rozhodli ste sa, že ste dostatočne oddaní tomu, aby vám toto umenie zostalo navždy v koži, prejdeme k druhému kroku pri získaní prvého tetovania – výberu obchodu a umelca..

Pri toľkých obchodoch s tetovaním je možné predpokladať, že môžete vstúpiť do ktoréhokoľvek z nich a odísť s vynikajúcim tetovaním; bohužiaľ to tak nie je. Tetovanie je umenie vykonávané ručne, takže kvalita tetovania sa bude veľmi líšiť v závislosti od toho, kto je za strojom. Tetovanie tiež zahŕňa tisíckrát prepichnutie pokožky ihlou, takže by ste si mali dávať pozor na čistotu obchodu, v ktorom sa nechávajú tetovať. Rozdelíme to na dva kroky: Výber obchodu. Potom si vyberiete umelca.

Vyberanie obchodu

Existujú rôzne spôsoby, ako nájsť obchod s tetovaním, ale najlepším spôsobom je opýtať sa svojich potetovaných priateľov, kde vykonali svoju prácu. Ľudia radi hovoria o svojom atramente a často nadchnú umelcov, ktorí to urobili správne. Priateľ bude tiež pravdepodobne úplne úprimný a odvedie vás z obchodu, ak tam mal zlú skúsenosť.

Ak nepoznáte nikoho, kto by vám mohol dať dobré odporúčanie, internet je dobrým miestom na začatie hľadania. Väčšina tetovacích salónov má webové stránky, kde si môžete prezrieť obrázky obchodu a prezrieť si portfóliá umelcov, ktorí tam pracujú. Pri prehliadaní webových stránok tu nájdete veci, ktoré by ste mali hľadať.

  1. Čistota – Infekcie môžu poškodiť tetovanie, spôsobiť veľkú bolesť a v konečnom dôsledku viesť k návšteve nemocnice alebo ešte horšie. Je dôležité nájsť obchod, ktorý je hygienický a licencovaný. Mohlo by sa zdať romantické, keby vám kamarát dal palicu a tetovanie v garáži, ale táto predstava zmizne, keď ste na pohotovosti..
  2. Reputácia – Ako všetky firmy, tetovacie obchody si v priebehu rokov vybudujú povesť. Ak o obchode počujete veľa negatívnych vecí, pravdepodobne odídete sklamaní. Odporúčame, aby ste si o obchode urobili celkový dojem od ľudí, ktorých poznáte, alebo prostredníctvom online recenzií, než sa pre nejaký rozhodnete.
  3. Poloha – Je to veľmi dôležitá vec, ktorú musíte vziať do úvahy. Ak máte komplikovaný dizajn, ktorý vyžaduje viac sedení, nechcete, aby ste sa do predajne museli dostať autom za štyri hodiny. Aj keď to môže stáť za to.

Výber umelca

Výber umelca, ktorý si dá urobiť tetovanie, ide ruka v ruke s výberom obchodu. Mnoho umelcov exceluje v tvorbe určitých typov umeleckých diel, ale nemusí byť tak skúsení v iných štýloch, takže je kľúčové nájsť umelca, ktorý je pre vás ideálny. Tu je pár tipov, ktoré by vám pri hľadaní mali pomôcť.

  1. Zavolajte do obchodu – zavolajte do obchodu a prediskutujte svoje tetovanie a dohodnite si konzultáciu. Mali by byť schopní vás nasmerovať na umelca, ktorý by bol najvhodnejší pre prácu, ktorú chcete vykonať.
  2. Pozrite sa na portfólio umelcov – Každý tetovací umelec, ktorý stojí za to, má svoje portfólio tetovaní, ktoré urobil. Prezrite si to a uistite sa, že na vás dielo zapôsobí, a buďte si istí, že umelec túto úlohu zvládne. V knihe The Complete Idiot’s Guide to Tatting Tating John Reardon naznačuje, že najdôležitejšou vecou, ​​ktorú je potrebné v portfóliu hľadať, je kvalita fotografií, originalita umelca a dobrá líniová práca..
  3. Rozhovor s umelcom – Rozhovorom s umelcom sa môžete naučiť veľa vecí; je ti s výtvarníkom dobre? Umelec je spokojný s tetovaním, ktoré ste si vybrali? Môžete sa tiež opýtať na akékoľvek otázky týkajúce sa tetovania.
  4. Ak sa vám umelec páči, ale je rezervovaný na mesiace, počkajte. Niekoľko mesiacov je nič v porovnaní so životom, ktorý si necháte vytetovať.

Akonáhle ste sa rozhodli pre obchod a umelca, ste pripravení naplánovať si stretnutie a nakoniec si ísť dať urobiť prvé tetovanie. Pokryjeme všetky veci, ktoré musíte urobiť v deň tetovania, aby ste boli úplne pripravení v nasledujúcom vydaní Získať prvé tetovanie.