Muži ich chceli, ženy sa nimi odvážili byť, boli vzrušením päťdesiatych rokov minulého storočia a dodnes obracajú hlavy. Pôvodné pin-upky si pamätáme ako nevinné, krehké a takmer mýtické krásky, ktoré sa odvážili obnažiť. Boli to ženy výpovede. Čo to však znamená byť pin-upom v roku 2015, v dnešnej verejnej dobe, keď sledujeme, ako sa svet mení z hmatateľného na dotykový displej? Sedeli sme s pin-up profesormi a zakladateľmi Škola pin-up v Brooklyne Renee Didio a Anna Patin, aby diskutovali o triednom programe, záberoch z minulosti a súčasnosti a o tom, ako sociálne médiá zohrávajú úlohu v úspešnom zahájení. Pin-up 2015 je všetko, pre čo pracovali Bettie Page, Marilyn Monroe a Sophia Loren.

Podnikateľky si vybudovali domov pre brooklynskú komunitu pin-upov, ale ich sny sú väčšie ako mesto. Didio, majiteľ neo-vintage butiku Facka späť, a Patin, majiteľ fotografického štúdia pin-up Lucy La Riot, majú v pláne vziať Brooklynskú pin-up školu na cesty. Nahliadli sme do ich prázdninovej triedy a získali sme exkluzívne vybavenie, ktoré je potrebné na dosiahnutie dokonalého vzhľadu. Didio hovorí, že moderný pin-up je „lepšie urobené v päťdesiatych rokoch“ a nemohli sme súhlasiť viac. Dobré veci vyžadujú čas.

Ako začala brooklynská pin-up škola??

Anna Patinová: Moji klienti sú veľmi normálni ľudia a keď im robím vlasy a líčenie, vždy chcú, aby som im vysvetlil, čo robím. Myslel som si, že to musíme naučiť vo väčšom meradle.

Renee Didio: Najdlhšie som bol jediný v tejto oblasti, ktorý sa staral o štýl pin-up. Keď Anna otvorila štúdio, bolo celkom prirodzené, že sme sa práve spojili.

Čo sa deje v škole Pin-Up?

Patin: Pripadá mi to ako skutočná škola.

Didio: Začíname so zásadami líčenia v štýle pin-up. Zameriavame sa na obočie, oči a pery.

Patin: Potom to urobia sami, čo je zábavné, pretože ich spojíme a bude to veľmi praktické.

Didio: Cieľom celého konceptu bolo dať týmto dievčatám pohľad na to, ako každý deň vyzeráme a obliekame sa. Vidia to na Instagrame a chcú to urobiť – sú začiatočníci. Je to úvod do sveta pin-up na vizuálnej úrovni. Presunieme sa aj do histórie pin-upu.

Patin: Značky im tiež pomáhajú vedieť. Čo sa týka vlasov, prídem vo valčekoch a vytiahnem ich pred seba. Je to ťažké, keď ste doma, vyberiete ich a vyzeráte ako Shirley Temple!

Didio: Alebo máte afro!

Patin: Pomáhame im s najrôznejšími záludnými vecami.

Didio: Prejdeme si náležitosti pin-up oblečenia. Od základných ceruzkových sukní, krútiacich sa šiat a siluet.

Pomáhate im cítiť sa očarujúco.

Didio: To je ďalšia vec! Po hodine pár dievčat vošlo do môjho obchodu [Slap Back] a potom išlo nakupovať, čo bolo skvelé, pretože cítili, že „môžem nosiť toto!“ Jednou z veľkých mylných predstáv o tomto oblečení je, že musíte byť chudá alebo že musíte mať dokonalé telo, a nemáte. Tento druh životného štýlu a oblečenia je vhodný pre ženy všetkých veľkostí. Trieda je skutočne príjemným posilňovačom dôvery.

Patin: Dáme im priestor, aby sa pomotali a je to v poriadku, pretože je to zábavné. Všetci máme spolu niekoľko pokusov a omylov.

Didio: Dievčatá gravitujú na pin-up, pretože to dáva pocit old school glamour. Existuje niekoľko rôznych žánrov dievčat: rockabilly mláďatá, vintage mláďatá, pin-up dievčatá a burleskné dievčatá. Je to úžasné, pomôcť študentom nájsť ich miesto. A naše triedy sú vždy otvorené diskusii. Odpovieme na akékoľvek otázky. Nie je na tom nič tajné.

Patin: Ľudia môžu vyzerať strašidelne ako vy (prikývne na Renee), ale každý si navzájom fandí.

Didio: Nikdy si nemyslím, že vyzerám tak strašidelne.

Patin: Veľa ľudí mi hovorí, že sa ťa bojí.

Didio: Kto sú všetci Mám ako chronická suka. Je to šialené. Ja'vnútri sa usmievam.

Didio učí jednu zo svojich tried Pin-Up

Didio učí jednu zo svojich tried Pin-Up

Pin-up dievčatá vždy vyzerajú, že to majú spolu. Myslím si, že to ľudí priťahuje.

Didio: To prichádza s dôverou potom, čo si oblečiete šaty alebo sukňu alebo červený rúž.

Patin: Každý vyzerá dobre s mačacím okom a červenou perou. To vám dáva pocit, že vyzeráte ako milión dolárov. Získate oblečenie, ktoré zachytí všetko na správnych miestach.

Didio: A ty nie'Aby som vyzeral takto, nemusím minúť milión dolárov. Dotýkame sa make -upu, ktorý je značkou drogérie a stojí dva doláre na rozdiel od Nars alebo Tarte a stojí viac ako 30 dolárov..

Patin: S čiernou sukňou na ceruzku a malým leopardím svetrom sa dostanete dosť ďaleko.

Didio: Ceruzková sukňa vo Forever 21 stojí 12 dolárov. Na niečo trochu rafinovanejšie, ako je sukňa Tatianna, môžete minúť 94 dolárov. Pohľad môžete skombinovať s veľmi malým počtom finančných prostriedkov.

Patin: Preto je takmer spoľahlivý!

Čím sa líši klasický pin-up z 50. rokov od dnešného moderného pin-upu??

Patin: Teraz je to určite širšie. S tetovaním a všetkým je to príjemnejšie.

Didio: Je tiež viac modernizovaný. Ak by to bolo v roku 1950, nechceli by ste'vidieť dievča, ktoré chodí v týchto [ukazuje na svoju striebornú sukňu s okrúhlym výstrihom Julie Mollo a kráľovsky modrou koženou bundou], ale od krku hore vyzerá všetko podobne. Vidíte veľa preháňania vlasov, make -upu a tetovania v 50. rokoch. Je lepšie, byť k vám úprimný, v päťdesiatych rokoch minulého storočia.

Čo pôvodne vyvolalo váš záujem o pin-up?

Didio: Môj štýl bol vždy od 30. do 50. rokov. Bol som čiernou ovcou vyrastajúcou v Dix Hills na Long Islande. Začalo to hudbou; môj otec mal vždy v rádiu CBS-FM a hrali len oldies. Moja stará mama bola packrat; nikdy sa ničoho nezbavila. Stratil som sa pri hraní v jej oblečení. Nosila som len vintage. Potom na scénu prišlo repro, ktoré bolo darom z nebies, pretože ste to neurobili'nemusíte dávať peniaze do repro, ako vy do vintage. Vždy ma to zaujímalo; moje prvé tetovanie je z doby, keď som mal 16 rokov.

Aké bolo tvoje prvé tetovanie??

Didio: Teraz je to zakryté, ale bola to obrovská ľalia a ja som povedal: „Áno, vezmem to na stenu.“ Skryl som to do svojich 22 rokov-nemohol som'never tomu! A potom som zo seba dostal tie sračky, hneď ako to videl môj otec. Nie od môjho otca! Ale moja mama veci riešila. Vždy rebel a potom som sa nezastavil.

Tetovanie sa stalo oveľa viac normou, dokonca aj v posledných niekoľkých rokoch.

Didio: Ó áno. Pred rokmi sa na mňa ľudia pozerali v 11. septembri a hovorili si: „Čo to znamená?“ Teraz sa nikto ani dvakrát nepozrie, pokiaľ to nie je ako 70-ročná babička s vnúčatami a ona sama: „Drž sa ďalej od toho dievčaťa ”

Patin: Tetovanie ide ruka v ruke s pin-up, pretože pin-up je taký nadčasový. Nie je strašné nechať si na seba vytetovať pin-up girl, pretože bude vždy krásna, príťažlivá a štýlová.

Didio: Mám ísť do Bar Mitzvah a musím nájsť šaty s dlhým rukávom, ktoré mi zakryjú rukávy. Stále si hovorím „Prečo je to taký problém?“ A potom si uvedomujem, že nie každý na tomto svete to prijíma.

Patin: Je to úplne generačná vec. Čoskoro budeme mať veľa babičiek a dedkov, ktorí budú mať tetovanie a vyhralo to'nebude to veľký problém.

Patin učí jednu zo svojich pin-up tried

Patin učí jednu zo svojich pin-up tried

Koľko tetovaní máte každý?

Patin: [Ukazuje na čierny pás napustený okolo jej zápästia a červený symbol nekonečna hneď vedľa] Mám len dvoch malých chlapcov.

Didio: Mám skoro zakryté ruky a veľa na chrbte a nohách. Povedal by som, že moja podkova je moja najobľúbenejšia. Milujem, ako to vyšlo; Milujem vzhľad. V strede je logo môjho obchodu [čerešňové kocky]. Urobil to za mňa môj pravidelný tetovač.

Je všetok váš atrament od rovnakého umelca?

Didio: Nie, pin-up je Alex McWatt o Traja králi. Všetko ostatné je väčšinou od Jeb Maykut o Uložené tetovanie. Zabúdam, že mám veci na chrbte a niekedy za mnou prídu ľudia a pýtajú sa: „Čo ti to hovorí na chrbát?“ A ja som ako „Čo?“ Je to text z mojej obľúbenej piesne od The Smiths s názvom „Polovičná osoba.“ Je tu ešte veľa miesta, ktorého vyplnenia sa už neviem dočkať.

Kto z minulosti vás oboch inšpiruje?

Didio: Sophia Loren. Nemyslím si, že som sa niekedy pozrel na inú ženu a videl som dokonalosť tak, ako zobrazuje. Od vlasov a make -upu až po oblečenie až po telo je na nej všetko bezchybné.

Patin: Mám slabé miesto pre Jayna Mansfielda. Je takmer taká campy. A to je to, čo milujem – jej ružový palácový dom a srdcové vane. Milujem campy, bláznivé farby a bola taká ako bublinkové kúpele a ružové vírivky! Bettie Page, tiež s fetišovejšou stránkou pin-up. Toľko dievčat si teraz rezervuje termíny na fetovanie. Ľudia zabúdajú, aké tabu bolo, keď Bettie točila. Teraz je to viac mainstream.

Dobre, päť tipov na ctižiadostivý pin-up. Choď!

Patin: Najprv by som povedal, že to nie je fyzické. Prijmite svoju osobnosť a to, kým ste. Vieš, môžem ti nastaviť vlasy tak, aby vyzerali rovnako ako moje, a obliecť ťa do tohto oblečenia, ale nebudeš to ty.

Didio: Ak ty'nie si pohodlný, ty'nebudeš mať na sebe oblečenie, oblečenie budeš nosiť ty. To je niečo, čo nechcete.

Patin: Preto ľudia milujú pin-upy, sú tak hraví a zábavní. Nájdite svoj vzhľad a prijmite ho.

Didio: Nikdy vás nenechajú mŕtvu bez červeného rúžu v taške.

Patin: V taške nosím stále štyri: červenú, ružovú, tmavočervenú a purpurovú farbu.

Didio: To'je naozaj kľúčový.

Patin: Dokončuje vzhľad. Akonáhle máte obočie a podložku nasadené, červená ho dokončí.

Didio: Pokiaľ ide o oblečenie, nemusíte prelomiť banku. Nájdite svoje kľúčové kúsky a naučte sa kombinovať.

Patin: Príslušenstvo! Ako malé vlasové kvietky alebo šatky.

Didio: Bandana ide dlhú cestu.

Patin: Čisté malé nylonové šatky sú také jednoduché. To môže úplne zmeniť outfit. Aj šperky.

Didio: Som veľký na brošne. Oblečete si čierne šaty a oblečiete si ich, automaticky ste vintage glamour.

Patin: Je to tiež ľahký spôsob, ako si cez deň obliecť malé čierne šaty a v noci si na ne niečo obliecť. Rúž stmavte a vy'je dobré ísť.

Didio: Najdôležitejšou vecou na vlasoch je, aby boli veľmi hladké a upravené. Nie je to bláznivé, rozfúkané, len tak vstávajúce z postele.

Študenti brooklynskej pin-up školy

Študenti brooklynskej pin-up školy

Ako získate uhladený a rafinovaný účes?

Patin: Najlepšie výsledky sú z mokrej sady. Potom, čo sa osprchujete, keď sú vaše vlasy asi na 75% suché, vložte ich do penových alebo klietkových valčekov. Spite v nich, aby vaše vlasy boli ráno celkom spoľahlivé. Oprášte ho a prišpendlite všetky kúsky na miesto a nastriekajte z neho svinstvo. Skúste mať afro, keď ste'hotovo.

Čo ďalej v brooklynskej pin-up škole?

Patin: Práve teraz sa pokúšame ísť každé dva mesiace. V ideálnom prípade by sme to radi robili čo najčastejšie.

Didio: Ja'Vždy myslím na svoj ďalší veľký krok. Slap Back je môj základný obchod, ale nebude to môj jediný obchod. Toto je partnerstvo, ako keby sme spoluvlastnili dieťa. Môj ďalší obchod, bez ohľadu na to, v akom stave sa otvára, ja'rád by som vzal Annu na túto hodinu a podobne.

Patin: Preto je dobré, aby nás ľudia videli spolu, aby nás ľudia mohli začať vnímať ako jednotku. My'nesúťažíme.

Didio: Neexistuje žiadna nezdravá konkurencia. Prevoz dizajnérov z Brooklynu do môjho obchodu nebol žiadny problém, pretože je vo Williamsburgu. Všetci sme ženy a práve začíname tieto firmy, tak prečo si navzájom nepomôcť?

Patin: Je to tiež ústne a sociálne médiá.

Didio: Sociálne médiá sú pre firmu veľmi dôležité. Webové stránky už nikoho nezaujímajú. Instagram a Facebook sú vaše webové stránky. Všetko, čo robím, je zdokumentované ako príbeh na Instagrame. Príspevkov, ktoré idú po triede, dokonca aj od dievčat, narastá natoľko, že ich zaujíma ešte viac ľudí.

Patin: Odozva bola obrovská, bol som veľmi prekvapený. Ja nie'nemá žiadne očakávania. Môžem len dúfať, že bude stále väčší a lepší.

Didio: Navyše je to také zábavné a trochu sa pobavíme.

V nižšie uvedenej galérii nájdete vnútorný pohľad na školu Brooklyn Pin-Up School. Viac informácií o Didio's a Patin's Brooklyn Pin-Up School kliknite tu

_promophotos2DSC_0642DSC_0657DSC_0665DSC_0670IMG_2683IMG_2684IMG_2685IMG_2686IMG_2689