Ošklivé malé potvorky!

Austrália je rozhodne jedným z najkrajších a najzaujímavejších miest na planéte. Bohužiaľ je tiež jedným z najnebezpečnejších, pokiaľ ide o prírodu, vrátane jedovatých hadov, žralokov, smrteľného hmyzu a smrteľného tepla, aby sme vymenovali aspoň niekoľko..

Tento týždeň však bola na zoznam zaradená nová hrozba, keď sa 16-ročný Sam Kanizay z austrálskeho Melbourne rozhodol ochladiť po loptovej hre v osviežujúcich vodách obľúbeného miesta na kúpanie v Brighton Beach..

Po 30 minútach v páse vysokej vody sa osviežujúci kúpeľ zmenil na strašný ponor – keď Sam vystúpil z vody, spodná časť nôh mu silno krvácala.!

morské vši-sam-kanizay-1025916

 Foto cez youtube

Pozrite si obrázky Pozrite si video!

Jarrod Kanizay, Samov otec pre BBC povedal: „Vyzeralo to ako vojnové zranenie ... ako útok granátom. Bolo to naozaj krvavé. Dostali sme ho do sprchy, ale hneď ako sme to urobili, krv sa znova objavovala. Vôbec sa to nezrážalo. Len stále krvácalo a krvácalo. “ Otec náhlil svojho syna do nemocnice.Fotografia cez youtube Samove rany boli ošetrené dvoma nemocnicami, ktoré sa po uhryznutí drobnými chrobáčikmi zdali byť tisíce. Žiadny zo zamestnancov však nedokázal identifikovať uhryznutie, zatiaľ čo „... obrovské kaluže krvi sa hromadili na podlahe“.Samov otec bol odhodlaný zistiť príčinu zranení svojho syna a vrátil sa na miesto v oceáne, kde bol napadnutý jeho syn. Uviedol: „Včera v noci som tieto podivné tvory zozbieral z rovnakého miesta tak, že som ich uväznil v sieti a sám som stál vo vode.“Fotografia cez youtubeJared priniesol morskú vodu domov a hodil ju do vedra. Potom vhodil surové mäso a videonahrávky drobných tvorov - mäso hltali ako mikroskopické pirane.Napriek tomu, že sa zistilo, že Sam bol napadnutý lysianassidskými amfipodmi, morská bio komunita je stále zmätená. Morský biológ Genefor Walker-Smith o tvoroch povedal: „Je možné, že narušil kŕmiacu skupinu, ale spravidla tam nie sú a čakajú na útok ako pirane.“Richard Reina, docent na Škole biologických vied Univerzity Monash, povedal: „Morské vši bežne chodia po mŕtvych alebo umierajúcich zvieratách - kousajú aj ľudí, ale nie také vážne, ako v tomto prípade. Domnievam sa, že dôvod, prečo boli rany také intenzívne, bol ten, že tak dlho stál na mieste a nohy mu znecitlivovali. “

Ponáhľali sa do nemocnice!

Foto cez youtube

Jarrod Kanizay, Samov otec pre BBC, povedal: „Vyzeralo to ako vojnové zranenie … ako útok granátom. Bolo to naozaj krvavé. Dostali sme ho do sprchy, ale hneď ako sme to urobili, krv sa znova objavovala. Vôbec sa to nezrážalo. Len stále krvácalo a krvácalo. “ Otec náhlil svojho syna do nemocnice.

Video z lysianassidských amphipodov

Domov si vzal vedro s vodou, hodil doň mäso a natočil, čo sa mu stalo. Drobné stvorenia, ktoré nikdy predtým nevidel, požierali mäso. Ukázalo sa, že morské blchy, nazývané tiež lysianassidské amphipody a morské vši, druh kôrovca, jedia Sama..