Otvory v kravách Žalúdok! Divná veda pre lepšiu ochutnávku hamburgerov?

Nahliadnite dovnútra!

Tu'je to jeden z časov, keď je to, čo sa deje, skutočne také bizarné, ako to naznačuje obrázok! Naozaj títo ľudia strčia ruky priamo do kravy's žalúdkom? A ak ano preco? Bolí to zviera??

Dobre, odpovieme na všetky tri tieto veľmi platné otázky a na niekoľko ďalších rovnako podivných. Navyše vy'Poteší ma to a zdesí to, áno, bude viac fotografií kráv s otvormi v tele a ľudí s lakťami hlboko v krave's telom.

geekologie.com

 Foto cez geekologie

Pripravte sa na dieru!

Technicky je známa ako bachorová fistula (lekársky termín pre trvalú dieru medzi vnútorným orgánom a vonkajším svetom), čo v tomto prípade znamená trvalú dieru v kravskom žalúdku. Fistula sa vytvorí chirurgickým zákrokom a potom sa vyloží gumovým krytom známym ako kanyla. Kanyla zachováva otváraciu hygienu.Fotografia cez livingmydreamkn Existuje niekoľko dôvodov, prečo sú tieto fistuly umiestnené. Umožňujú farmárom a veterinárom monitorovať tráviaci proces kravy a testovať, či je všetko v poriadku. Prostredníctvom týchto fistúl môžu zo zdravej kravy zozbierať aj bachorovú flóru (zmes tráviacich štiav a zdravých baktérií) a umiestniť ju do čriev kráv bojujúcich s tráviacimi problémami.Magnet cez píšťalku je umiestnený tak, aby keď krava požije kovové predmety (o ktorých je známe, že ich omylom jedia), zachytili ich o magnet a odstránili ich, aby sa nemohli dostať črevami a potenciálne poškodiť kravu.Bolo nám povedané, že operácia, ktorá sa vykonáva u kravy iba v lokálnej anestézii, je len mierne nepríjemná a po 4-6 týždňoch hojenia krava necíti bolesť ani nepohodlie.

Čo je to do pekla?

Fotografia cez livingmydreamkn

Technicky je známy ako bachorová fistula (lekársky termín pre trvalú dieru medzi vnútorným orgánom a vonkajším svetom), čo v tomto prípade znamená trvalý otvor v krave's žalúdkom. Fistula sa vytvorí chirurgickým zákrokom a potom sa vyloží gumovým krytom známym ako kanyla. Kanyla zachováva otváraciu hygienu.