Keď sa Inked prvýkrát dozvedel o zmenách v zákone štátu New York, ktoré by vyžadovali, aby sa pri tetovaní používal atrament na jedno použitie, obrátili sme sa na Tattoo Lou, aby sme získali informácie o zasvätených osobách.'názor na vplyvy zákona na tetovací priemysel. Po prečítaní Lou's take (čo si môžete sami prečítať v tomto odkaze), nás kontaktoval tetovací výtvarník a majiteľ obchodu Mick Metal a chcel nám poskytnúť odlišný názor. Tu je jeho zhrnutie spolu s malým vysvetlením zákona, ktoré vám pomôžu dostať sa do tempa. 

V auguste guvernér New Yorku Andrew Cuomo podpísal nový zákon, ktorý úplne zmení spôsob, akým tatéri pracujú v rámci štátu, a pravdepodobne bude mať dôsledky pre umelcov z celej krajiny. Zákon, ktorý nadobudne účinnosť v decembri, požaduje, aby umelci používali výhradne jednorazové ihly a atramenty. Aj keď každý uznávaný umelec už používa jednorazové ihly, časť o atramente výrazne zmení spôsob, akým umelci pôsobia v rámci štátu..

Mick Metal, tetovač a majiteľ Revolučné tetovanie v Perlovej rieke, bol otvoreným odporcom nového zákona. Aj keď niektorí môžu považovať požiadavku na atrament na jedno použitie za krok vpred v snahe dosiahnuť bezpečnejšie odvetvie, spoločnosť Metal zásadne nesúhlasí.

"Toto nie je vlna budúcnosti, ale zbytočná a drahá prekážka pre tetovačov," Metal vysvetľuje. "Je to jednoducho scestný účet, ktorý je zbytočný, ak sa tetovači riadia protokolom Blood Borne Pathogen."

Najprv stručné vysvetlenie, ako sa zaobchádza s atramentom na tetovanie pre tých, ktorí nie sú z tohto odvetvia. Pred tetovaním sa atrament naleje z veľkej fľaše do jednorazového atramentového uzáveru. To sa robí predtým, ako sa začne tetovanie, a nerobí sa to so špinavými rukavicami, inak je kontaminovaná celá fľaša. Keď je tetovanie hotové, atramentové uzávery sa vyhodia. Toto je spôsob, akým sa s atramentom manipuluje roky a pokiaľ sa dodržiava protokol, možnosť krížovej kontaminácie je takmer nulová.

Metal veci vidí tak, že ak nie'nerozbil, prečo to opravovať? Zvlášť vzhľadom na ostatné problémy, ktoré nový zákon vytvára, sa umelci pýtajú, či má zmena atramentu na jedno použitie zmysel. Metal verí, že prispôsobenie sa novému zákonu bude záťažou umeleckou aj finančnou. Kým sa atramentové spoločnosti neprispôsobia zákonu, budú umelci nútení vyberať si medzi niekoľkými spoločnosťami, ktoré v súčasnosti vyrábajú atrament na jedno použitie; čím sa obmedzí ich výber vo farebnej palete a potenciálne im to zabráni používať atrament, na ktorý si zvykli a do ktorého vložili dôveru. Finančné mýto bude väčšinou vidieť prostredníctvom odpadu, ktorý prispôsobenie vytvorí.

Senátor Carlucci sa stretáva s Metalom a jeho kolegami tetovačmi.

Senátor Carlucci sa stretáva s Metalom a jeho kolegami tetovačmi.

"[Zákon] nie je problém, je to zbytočné," Metal vysvetľuje. "V decembri budem musieť vyhodiť tisíce dolárov, ktoré som investoval do atramentu. Ďalší problém mám s odpadom, ktorý vzniká používaním menších jednotlivých kontajnerov. Povedie to k spotrebovaniu väčšieho počtu plastov a zbytočnému stresu na našich skládkach."

Namiesto toho, aby sa Metal hneval a sťažoval sa na zákon, zhromaždil svojich kolegov umelcov a stretol sa s ich miestnym senátorom štátu Davidom Carluccim, aby zistili, čo sa dá urobiť do decembra. Senátor Carlucci uvádza, že pôvodným zámerom zákona bolo kodifikovať postupy, ktoré už boli medzi tetovačmi zavedené, napríklad používanie jednorazových ihiel, ale neboli't o knihách. Potom vysvetľuje, kde sa všetko mohlo pokaziť.

"Myslím si, že čo sa stalo, že to zašlo príliš ďaleko, keď ľudia, ktorí nie'neviem, priemysel sa pokúša tvrdiť, že atramenty na jedno použitie [by sa mali používať]," Zhromaždenie tetovačov povedal senátor Carlucci. "Myslím si, že je to niečo, čo sa práve dostalo bez toho, aby to priemysel videl. Zo strany priemyslu sa nekonalo žiadne lobovanie, bola to skutočne len diskusia o verejnom zdraví. Mali sme veľkú organizáciu ako Červený kríž, ktorá pracovala na schválení legislatívy a žiadna opozícia sa neobjavila."

Keď sa to vezme v nominálnej hodnote a vyžaduje sa jednorazové balenie všetkého, čo je súčasťou vytvárania tetovania, znie to ako rozumný nápad, ale po ďalšom zvážení to narobí veľa problémov. Metal dúfa, že ich rozhovor so senátorom Carluccim pomôže zákonodarcom nájsť spôsob, ako zaistiť, aby právo fungovalo pre všetkých zúčastnených – umelcov, klientov a výrobcov atramentu. Celé ich stretnutie môžete vidieť na tento odkaz.

Metal po boku senátora Carlucciho

Metal po boku senátora Carlucciho

Metal okrem práce so senátorom Carluccim bol šírenie petície presvedčiť guvernéra Cuoma, aby prehodnotil zákon. V súčasnosti je petícia niekoľko tisíc podpisov plachých z 50 000, na ktoré sa zameriavajú.

Myslíte si, že keďže žijete v inom štáte, tento zákon vyhral'neovplyvníš seba alebo svojho obľúbeného tatéra? Nie tak rýchlo, priateľu. Vzhľadom na obrovské rozmery štátu a prosperujúci tetovací priemysel v New Yorku a zmeny v zákonoch o tetovaní by mohli zmeniť zákony inde. Zvlášť ak tieto zákony zmenia spôsob, akým výrobcovia atramentov balia svoj tovar. Výrobcom zostane na výber, či prestanú obchodovať s umelcami sídliacimi v štáte alebo vynaložia stovky tisíc dolárov, aby dodržali nové nariadenie..

"Podľa mňa je New York kotviacim štátom, pokiaľ ide o tetovanie a legislatívu," Hovorí metal. "Proti tomuto zákonu bojujeme nielen za nás, ale aj proti zmenkám, ako je tento don't prejsť po celej krajine. Tetovacie remeslo by trpelo po celej krajine a začalo by obracať pozitívne kroky, ktoré sme urobili v posledných rokoch."

To'Bude zaujímavé sledovať, čo sa stane s budúcnosťou tohto potenciálne meniaceho sa zákona, ktorý podnietil vášne ľudí na oboch stranách problému. Pokračujte v kontrole pomocou služby Inked, kde nájdete najnovšie aktualizácie a správy týkajúce sa tohto odvetvia.

K dispozícii na INKEDSHOP.COM: Pánske

K dispozícii na INKEDSHOP.COM: Muži's "Chlast, bicykle a vysielačky" Tričko od Lucky 13