Tajomstvo prežitia a víťazstvo v pouličnom boji!

Keď nie je iná možnosť, ale bojovať!

Od generálneho riaditeľa Jimba Curleyho, FightFast.com

Máte pár tipov na boj, vďaka ktorým sa môžete dostať pred 99% väčšiny ostatných ľudí, ktorí sú dnes v uliciach – aj keď ste v živote NIKDY nebojovali.

To, čo s vami zdieľam, nie je hádam práca. Je to dokázané naším intenzívnym výskumom bielych kníh FBI, správ o násilných zločinoch a samozrejme tým, že sme v odvetví sebaobrany viac ako 30 rokov-učíme priemerných chlapcov jednoduché skratky k boju a víťazstvu..

Naši inštruktori sú jedni z najšikovnejších a najnebezpečnejších mužov na planéte, vrátane Navy SEALS, bojovníkov v boxoch, pracovníkov DELTA, ostrieľaných pouličných bojovníkov (so stovkami bojov pod pásom) a ďalších zabijakov s oceľovými očami, ktoré by žiaden rozumný človek nepokazil. s.

Vybrali sme chalanov, ktorí dokážu nielen bojovať, ale ktorí dokážu naučiť aj svoje najšialenejšie tajomstvá.

Predtým, ako sa dostanem k akýmkoľvek konkrétnym bojovým technikám, musíte vedieť niekoľko vecí.

Začnem tromi „bojovými mýtmi“, ktoré sa šíria už roky. Tu sú:

bojové umenia-116542_1920

Mýtus č. 1: Čierny opasok víťazí. Nie nevyhnutne. Skúsený pouličný bojovník, alebo dokonca obyčajný chlapík, ktorý rozumie niektorým jednoduchým škaredým trikom, môže často poraziť bojovníka vycvičeného v dojo. Teraz nie'nemať rád "klopať" bojových umení. Sme im vďační. Ale je to disciplína – „umenie“, ak chcete. Na tom nie je nič zlé. Ale váš typický pouličný boj je čokoľvek iné ako umné. Na rozdiel od boxu alebo zápasov MMA na ulici neexistujú žiadne pravidlá. Váš život bude na rade a vašim jediným cieľom by malo byť ukončenie boja o niekoľko sekúnd s VAMI na vrchole, bez ohľadu na to, čo to bude trvať..

päsť-1561157_1920

Mýtus č. 2: 5-minútový pästný boj. Hollywood to zle pochopil. Štatistiky ukazujú, že váš priemerný pouličný boj netrvá dlhšie ako 3 až 8 sekúnd. To znamená, že máte veľmi málo času na to, aby ste rozpoznali, čo sa deje, a podnikli rozhodné kroky k víťazstvu. Kľúčové je to, čo robíte v čase, ktorý trvá tri až 8 sekúnd. Tu je nápoveda: Ak môžete, najskôr udrite. Výskumy ukazujú, že ten, kto prvý udrie ako prvý, spravidla vyhráva.

martial-16702_1920

Mýtus č. 3: Pohodlné bojové prostredie. Tréning dojo často človeka ustrnie v tom zmysle, že budete mať vždy dostatok bojovne … že sa k vám súper pokojne priblíži, pokloní sa a opýta sa, či ste pripravení … a že zem bude vždy pekne vypolstrovaná. Realita je iná. Zistil som, že väčšina bojov sa odohráva v tesných priestoroch (kúpeľňa, medzi autami atď.), S malým alebo žiadnym priestorom na lietajúce kopy alebo fantastické pohyby. Bude to málo alebo žiadne svetlo, nábytok v ceste a hrubé betónové podlahy na odstránenie mäsa z vašich kostí. Au!

Dobre … dosť mýtov. Toto je najdôležitejšia rada, ktorú vám môžem ponúknuť v tomto krátkom článku. Zostaň tu so mnou. To je SKUTOČNE dôležité. Pripravený? Tu to je:

Zabudnite na vychytané techniky. Namiesto toho sa zamerajte na získanie cieľa.

Inými slovami, ak má váš súper ruky hore v boxerskej pozícii, nechoďte mu po hlave. Tento cieľ nie je otvorený. Boli by ste oveľa efektívnejší so surovo vykonaným kopnutím do jeho nohy alebo vrecka orecha. Ak upustí ruky, jeho hlava a krk sa teraz stanú otvorenými cieľmi.

polovica_circle_target

Vždy sa na svojho protivníka pozerajte ako na skupinu zraniteľných cieľov a potom čo najrýchlejšie akýmikoľvek potrebnými prostriedkami využite výhody najexponovanejších cieľov. Je chybou nováčika premýšľať o konkrétnych krokoch pred tým, ako nájdete cieľ.

To znamená, že za predpokladu, že čelíte určitej hrozbe, by mala byť vaša prvá otázka: „Aký je môj cieľ?“ Po dosiahnutí tohto cieľa nasleduje následná otázka: „Aký je môj ďalší cieľ?“

Neprestávajte, aby ste zistili, aký účinok majú vaše údery. Pokračujte, kým sa hrozba neskončí, alebo kým nebudete mať šancu dostať sa odtiaľto do pekla.

Ak chcete dosiahnuť skutočne dobro, skutočne rýchlo, naučte sa úderové techniky pre konkrétne ciele. Medzi dobré ciele patria oči, hrdlo, solar plexus, bočná strana krku, slabiny, vnútorné koleno a vonkajšie stehno.

Je toho viac, ale je to dobrý začiatok.

Pokiaľ ide o techniky, neskúsený bojovník bude mať spravidla 2 pohyby. Pravá ruka „senník“ a ľavá ruka „senník“.

Myslím, že to dokážeš aj lepšie. Pretože po nespočetných rozhovoroch s niektorými z najúspešnejších bojovníkov na planéte som zistil, že VŠETCI z nich veľmi rýchlo videli otvorené ciele (alebo ich otvorili), a potom uvoľnili arzenál techník na útok na tieto otvorené ciele..

To znamená, že by ste sa mali naučiť najmenej niekoľko desiatok spôsobov, ako zaútočiť na ciele svojho protivníka v každom zo „štyroch rozsahov“ bojov, vrátane:

  1. Long Range – zdvihnite 3 dobré dlhé kopy.
  2. Stredný rozsah – vyberte si 3 dobré údery do očí a krátke kopy.
  3. Blízky dosah-kolená, údery lakťom a hlavové výstrely, ktoré končia bojom. Väčšina týchto ťahov znamená okamžité vyradenie.
  4. Grappling – Výskum prekvapivo ukazuje, že väčšina bojov nejde na zem, ale končí sa zo stojacej polohy. Ale to sa samozrejme stáva, takže musíte mať nejaké základné znalosti.

Spoločnosť TRS vytvorila asi 200+ videí pokrývajúcich rôzne techniky v každom z týchto rozsahov, takže tu zrejme nemôžem pokryť všetko. Ale tu je niekoľko ťahov pre prvé tri rozsahy.

Dlhý dosah: Sciatický nervový kop.

Mike Goldbach je inštruktorom FightFast, ktorý – hoci vyzerá ako normálny chlap bez veľkých rozmerov, sily a obratnosti – odišiel do dôchodku ako ľahký kickboxer v ťažkej váhe bez toho, aby bol porazený alebo mu bolo odobraté majstrovstvo..

Snímka obrazovky 2018-10-09 o 8.46.24 ráno

Je veľkým fanúšikom stehna. Zasiahnutie oblasti na zadnej časti nohy, kde prebieha sedací nerv, produkuje nesmierne bolestivý „kôň“, ktorý dokáže zraziť na kolená aj veľkého muža, ktorý nemôže chodiť.

Ukazuje sa, že ide o úder s vyšším percentom ako kopnutie do slabín (klasický „útok na vrece“), a to hlavne preto, že väčšina mužov môže rýchlo skloniť ruky a zavrieť stehná, aby ochránila rodinné klenoty..

Nanešťastie mnoho kurzov bojových umení „v obchode“ učí ženy kopať mužov „do loptičiek“. Vo filmoch to vyzerá ľahko, ale ak útočník zaujal agresívny postoj, je to ťažký cieľ.

Bočná/zadná časť nohy je na druhej strane zvyčajne široko otvorená – to znamená, že kopnutie sedacieho nervu je šokujúco efektívnym pohybom.

Stredný rozsah: The Eye Jab.

Toto nie sú 3 loutky. Je to skutočne len technika, ktorá vám pomôže buď uniknúť, alebo sa dostať do ničivejšieho blízkeho dosahu (niekedy sa mu hovorí aj „do pasce“).

Snímka obrazovky 2018-10-09 o 8.46.36 ráno

Žmurkanie do očí je oveľa rýchlejšie a jednoduchšie ako hod punčom a prinajmenšom spôsobí „trhnutie“. Aj keď vám budú chýbať oči, stále bude žmurkať ako súčasť reakcie autonómneho nervového systému. Poskytne vám jednu alebo dve sekundy na ďalší krok.

Ak sa vám podarí dotknúť alebo poškriabať očné buľvy, okamžite vám zalejú vodou a silne zahmlia zrak. To vám dáva trochu viac času.

A ak zasiahnete terč úplným úderom, môžete z neho jednoducho vytiahnuť boj a skončiť ho tam. Odídeš. Vyhral si. Ako uviedol veterinár špeciálnych síl USA a inštruktor FightFast: „Poznám veľa chalanov, ktorí dokážu zniesť veľa bolesti. Nikto však nemôže „vytrhnúť“ oko. “

Ak je stále hrozbou, potom potrebujete dokončovací krok.

Blízky dosah: zadok hlavy.

Jeden z najúčinnejších a najničivejších dokončovacích pohybov je zadok. Ako učí inštruktor FightFast a tréner Navy SEAL Paul Vunak, môžete to urobiť zle a napriek tomu boj ukončiť.

Snímka obrazovky 2018-10-09 o 8.46,48 ráno

Vaša hlava má približnú hmotnosť a pevnosť ako bowlingová guľa a jednoduchým narazením horného čela na tvár súpera ho zasiahnete obrovskou silou, ktorá ho znemožní. (Tip: Nezatvárajte oči pred zadkom, inak by ste sa mohli vážne dezorientovať.)

Stačí ho chytiť za uši alebo vlasy za zátylkom a vraziť mu 11 -librovú lebku do nosa.

“V skutočnosti,” hovorí Paul, “akonáhle zasadíte tento úder, svetlo sa vypne, párty sa skončí.” Aj keď vám bude chýbať nos, kdekoľvek, kam narazíte, dodá knock -out silu a traumu. Je to zničujúci krok, preto ho používajte s mimoriadnou diskrétnosťou.

Celkovo je obrana, dokonca aj proti väčšiemu súperovi, celkom jednoduchá vec. Ak máte záujem dozvedieť sa viac – oveľa viac – zostavil som „The Ultimate Guide to Fighting and Winning“. Sú to veci otvárajúce oči, ktoré zvýšia vaše schopnosti a sebadôveru.

Stiahnuť si ho môžete ZDARMA na: FightFast.com/Free.

Dúfam, že to pomohlo. Ale skôr, ako odídem, dodám, že VŠETCI bojovníci a vojenskí chalani, ktorých som stretol za posledné 3 desaťročia, majú jednu zásadnú radu.

Tu je: Ak sa môžete vyhnúť boju, mali by ste.

Poukazujú na to, že tie najnepredvídateľnejšie veci sa môžu a stanú.

Jeden bojovník povedal, že jeho 6 „2“ 230-kilový kamarát sa pokúsil prerušiť boj medzi dvoma pipsqueaks, ktoré to strieľali v reštaurácii. Niečo ako John Wayne presadzujúci mier. Jeden z pipsqueaks vytiahol nôž a bodol ho mŕtveho, priamo tam.

Ide o to, že každý boj môže byť smrteľný. Ber to vážne. Ak sa môžete len usmiať a odísť od nejakého idiota, ktorý je vo vašej tvári, skúste to najskôr.

Jimbo Curley

FightFast.com/Free