Dúfame, že svet vysokého školstva je pripravený, pretože barbari sa chystajú vykopnúť brány – tetovanie pôjde na vysokú školu. Kúpte si vysokú školu vo Westchesteri v New Yorku ponúkne kompletný kurz ilustrácie tetovania. Ešte chladnejšie je, že trieda vyhrala'nesmie byť vyučovaný náhodným profesorom umenia, ale Miguel Torres, známy aj ako Migz Tatz, brooklynský tetovač. Torres nielen miluje tetovanie, ale miluje aj skúmanie všetkých druhov umeleckých médií. Jeho životopis vyplňujú veľké projekty spolupracujúce s významnými značkami ako Ecko Unltd, Zoo York a dokonca aj s klanom Wu-Tang., myslíme si, že je viac ako kvalifikovaný na to, aby sa mohol podeliť o svoju kreativitu. Ako absolvent nákupu mal Torres obrovskú radosť, že nás mohol informovať o svojom nadchádzajúcom učiteľskom podniku so svojou alma mater..

Ako ste sa spolu s Purchase spojili a vytvorili túto triedu? Zúčastnil som sa nákupu pre moju bakalársku školu BFA vo výtvarnom umení. Udržal som kontakt so školou a dostal som správu, že pravdepodobne hľadajú niekoho, kto by prostredníctvom Školy ďalšieho vzdelávania učil kreslenie života a letné hodiny. & Liberálne štúdie. Chvíľu som mal tento nápad na kurz Tattoo Illustration a rozhodol som sa im ho predstaviť. Boli skutočne nadšení a dopredu mysliaci nato, aby absolvovali kurz.

Učili ste niekedy v minulosti nejaký druh hodiny alebo to bude vaša prvá? Jednotlivým ľuďom som poskytol súkromné ​​hodiny kreslenia a maľovania života. Tiež som učil deti výtvarnú výchovu. Toto však bude moja prvá skúsenosť s výučbou skupín tohto druhu pre dospelých. Toto je teda nové úsilie.

zlé

Akým konkrétnym témam o tetovaní sa budete venovať? Budeme skúmať rôzne žánre tetovacieho umenia: čiernu a sivú, americkú tradičnú, bodkovanú prácu, novú školu, japonskú tradičnú a niekoľko ďalších. Študenti budú sledovať videá, čítať články a prezerať si obrázky diel od výtvarníkov, ktorí sú známi konkrétnym štýlom. Potom budeme diskutovať o jeho definujúcich charakteristikách. Študentom bude náhodne priradené tetovanie (predmet) a budú musieť navrhnúť v tomto konkrétnom štýle. Nakoniec budú mať skupinové kritiky, ktoré im pomôžu upresniť prácu pre ich portfólio.

Aby bolo jasné, učíte správny aspekt teórie tetovania (čo je dobré tetovanie), než jeho fyzický, obchodný aspekt (skladanie stroja, tetovanie falošného mäsa).? V žiadnom prípade nebudú študenti poučení o strojoch alebo o nich. Ukážu však, ako pomocou pauzovacieho papiera vysledovať oblasť časti tela, aby sa dala použiť na prispôsobenie dizajnu tetovania. Tiež im bude ukázané, ako prenášať a reprodukovať obrázky z jedného papiera na druhý, podobným spôsobom, ako keď použijete tetovaciu šablónu a budete sa riadiť odkazom na kresbu.

Predmetom kurzu bude história a teória tetovania, ale bude venovaný čas určitým kresliarskym schopnostiam a technikám, ktoré simulujú proces prenosu a aplikácie. Poskytne osvedčené postupy so zručnosťami, ktoré by bolo možné jedného dňa použiť pri skutočnom procese tetovania.

Snímka obrazovky-2015-08-20-o-12.54.41-PM

Ak je táto trieda mimoriadne úspešná, naučili by ste ju znova alebo by ste mohli pridať pokročilejšie triedy? Rád by som tento kurz opäť vyučoval, pretože som skutočne presvedčený, že je to na umeleckých školách potrebné. Pokúšať sa ísť hľadať učňa pre tetovanie môže byť frustrujúce. Niektoré umelecké školy pomáhajú študentom pripraviť portfóliá ilustrácií pre rôzne oblasti koncentrácie, ako je móda, detské knihy atď. Prečo nie tetovanie? Prečo neposkytnúť vedenie a podporu niekomu, kto sa snaží urobiť z toho kariéru?

Tento kurz pokrýva širokú škálu žánrov, ale nezachytáva sa do žiadneho konkrétneho. Existuje dostatok priestoru pre nadväzujúce alebo súvisiace kurzy, ktoré sa môžu zamerať na jeden štýl tetovania. Pokojne by mohol existovať aj kurz histórie tetovania.

Počas vysokoškolských kurzov profesori niekedy prinesú rečníkov, aby dali svojim študentom inú osobu'uhol pohľadu na vec. Privediete ľudí z tohto odvetvia? V súčasnej dobe nemám nikoho naplánovaného, ​​aby prišiel a hovoril, ale v pláne je ísť na Westchester Tattoo Convention ako na exkurziu. Bude sa konať veľmi blízko školy, 16.-18. októbra 2015. Ak bude príležitosť, rád by som mal hosťujúceho rečníka. Prednostne pouličný obchodník pre tento kurz, aby mohli vyjadriť, aké to je pracovať deň čo deň s prechádzkou klientov. Tiež by mohli vysvetliť, ako sa tetovací umelec (obzvlášť začínajúci) musí snažiť získať skúsenosti s čo najväčším počtom štýlov a techník.

Snímka obrazovky-2015-08-20-o-12.55.18-PM

Ak by ste mohli do svojej triedy priniesť niekoho z tetovacieho priemyslu, kto by to bol a prečo? Ak by som mal na výber ktoréhokoľvek umelca v celom odvetví, pravdepodobne by som vybral Freddyho Corbina. V tomto odvetví je legendou. Naozaj mohol ponúknuť skvelú perspektívu. Corbin je tiež všestranný umelec. Pochádza zo školy výtvarníkov, ktorí museli vedieť tetovať čokoľvek. Ak sa pozriete na jeho roky práce, môžete určite vidieť rozmanitosť.

S akým médiom pracujete najradšej? Nejako skáčem medzi médiami, niekoľko mesiacov chodím na olejomaľbu, potom prejdem na pastel a potom na digitál. Momentálne som vo fáze bieleho uhlia. Väčšina mojej nedávnej práce bola na bielom drevenom uhlí. Milujem efekty a náladu, ktoré s ním môžem dosiahnuť.

Musím dodať, že študenti budú v triede pracovať s obmedzeným rozsahom médií. Zameriame sa na fixky na farebné ceruzky, grafit a fixky, pretože verím, že ich technika je s tetovaním najužšie spojená.

Akú správu sa pokúšate odovzdať svojim študentom?? Odkaz, ktorý chcem odovzdať, je, že tetovanie je naozaj, naozaj, veľmi náročné a vyžaduje si obrovské množstvo príprav. Z tohto dôvodu by ste v ideálnom prípade mali ovládať základy kresby ešte predtým, ako začnete premýšľať o prechode na kožu. Príprava nie je len to, čo urobíte, keď sa pustíte do tetovania. Sú to všetky roky oddanosti a štúdia umeniu, ktoré k tomu vedú, počas a po ňom.

Snímka obrazovky-2015-08-20-o-12.56.13-PM

Existujú vo vašej práci oblasti, v ktorých sa cítite, že by ste sa mali zlepšiť?? Absolútne. Vždy sa dokážem zlepšiť vo všetkých oblastiach svojej práce. Zvlášť by som povedal, že chodím sám. Niekedy bojujem s riadením ľudí's očakávaniami času. Niektorí klienti majú dojem, že dokážu jednu prácu alebo dve sedenia zvládnuť. Podľa mojich skúseností platí, že čím viac sa snažím proces urýchliť, tým viac trpí kvalita. Veľa času preto venujem vzdelávaniu klienta o tom, aký je môj ideálny proces a ako dobrá kvalita si vyžaduje čas.

Pochopiteľne, táto trieda by neprebehla na učňovskom učilišti v obchode, ale čím je táto trieda podobná? Aké zručnosti, ktoré sú súčasťou učňovského vzdelávania, budú z tejto triedy vynechané? Verím, že mnohé schopnosti, ktorými sa zaoberáme, budú určite prenosné. Reprodukciu obrázkov pokryjeme šablónami, aj keď na papieri. Tiež budeme ilustrovať používanie rôznych šírok čiar na simuláciu mnohých veľkostí ihiel. Obrázky vytvoríme pomocou bodkovania podobného bodkovému tetovaniu. Skoro všetky kresliace techniky spojené s mnohými rôznymi štýlmi tetovania.

Ako som už spomenul, študentom bude tiež priradený návrh tetovania, ktorý vytvoria pre konkrétnu časť tela. Budú musieť túto oblasť vysledovať pomocou pauzovacieho papiera a potom prispôsobiť výkresu, pričom musia mať na pamäti, že navrhujú zaoblený povrch. Študenti sa budú musieť naučiť byť flexibilní a navrhovať návrhy na požiadanie, pretože kresby budú priradené náhodne.

Napriek tomu, že sa študenti naučia množstvo zručností, existuje mnoho vecí, ktoré sú súčasťou učňovského vzdelávania, ktoré táto trieda nebude pokrývať. Všetko, čo súvisí s manipuláciou s tetovacím strojom, atramentmi, ihlami a kožou, čo je veľa. Nebudeme sa tiež zaoberať tým, ako udržiavať sterilné prostredie a predchádzať krížovej kontaminácii, ktorá je kritická. Učňovský odbor vyžaduje veľa času a tvrdej práce, ale dáva učňovi pocit úcty k remeslu. Tiež sa dozvedia, čo je tetovanie obrovskou zodpovednosťou.

Snímka obrazovky-2015-08-20-o-12.54.07-PM

Z čoho ste sa na tento kurz najviac tešili? Som veľmi nadšený, keď vidím, ako sa všetci učia a rastú. Učiť tých, ktorí majú skutočný záujem a chcú sa o túto skúsenosť podeliť, je nanajvýš potešiteľné. Je inšpirujúce byť obklopený kreativitou. Naozaj chcem, aby študenti boli úspešní, a dúfam, že na tom tento kurz hrá svoju rolu.

Počuli ste o nejakých ďalších univerzitných triedach o tetovaní, alebo ste priekopníkom? Nie som prvý, kto učí kreslenie súvisiace s tetovaním. Existuje mnoho seminárov, workshopov a výtvarných cvičení, ktoré sú známe odborníkom v tetovacom priemysle. Pokiaľ však viem, žiadny iný takýto kurz nikdy neponúkla vysoká škola. Je to ďalší ukazovateľ toho, ako veľmi sa stigma tetovania nahlodala.

Keď ty'povedali sme ľuďom o triede, aká bola všeobecná reakcia? Prekvapenie? Vzrušenie? Dostal som ohromné ​​množstvo pozitívnej spätnej väzby. Ľudia sú skutočne nadšení, že sa niečo také môže uskutočniť. Úprimne povedané, je to oneskorené a všetci za tým stoja na 100 percent.

Prečo si myslíte, že táto trieda stojí za to, dokonca aj pre tých, ktorí si nevybrali kariérny postup tatéra? V jadre je to ilustračná trieda. Tattoo art je nástroj, ktorý použijeme na zlepšenie kresliarskych schopností. Tetovač je stále umelec, takže každý môže mať prospech z vedenej praxe, skúmania a reflexie. Aj keď sa rozhodnete urobiť všeobecnú ilustráciu alebo sa pustiť do práce na komisii, stále sa musíte prispôsobiť potrebám klienta. Čím ste teda všestrannejší, tým viac ľudí môžete pracovať.

K dispozícii na INKEDSHOP.COM: Pánske

K dispozícii na INKEDSHOP.COM: Muži's "Oltár" Tričko od Sullen Clothing