Panstvo Joyce's Barry Johnson hovorí o kapele'v novom albume, kvôli ktorému sa chcú ľudia nechať tetovať, a neočakávanom účinku, ktorý mal jeho atrament na ľudí. 

“'Heart Tattoo ‘sa hovorí z pozície mladého človeka, ktorý si robí hlúpe, nezmyselné tetovanie len kvôli tetovaniu,“ hovorí Barry Johnson, spevák a gitarista pop-punkovej kapely. Panstvo Joyce, hovorí pri diskusii o svojom novom albume Never Hungover Again. “Predtým, ako si dáš tetovanie, ti vždy povie, aby si to nerobil a že budeš ľutovať, že si ich dal.” Táto pieseň je o type osobnosti, ktorá to všetko vie a stále to robí a robí. “

Johnson navrhuje všemožné dôvody, prečo si mladý človek dať tetovanie – aby sa vzbúril, rozhneval rodičov, aby sa cítil súčasťou skupiny, ktorou vyčnieva z radu všetkých ostatných – a to všetko zaberie dve minúty hudby. Keď prišlo na jeho prvé tetovanie, Morton Salt Girl inšpirované kapelou Jawbreaker, Johnson bol motivovaný dostať atrament krátko po tom, čo sa s ním rozišla jeho prvá priateľka. Aj keď žartuje, súčasťou bolo aj to, aby sa dievčatá viac páčili jemu. Johnson tiež verí, že sa nechal tetovať ako súčasť procesu smútku..

“Mám pocit, že veľa ľudí, ktorí sa nechávajú tetovať, nie sú nevyhnutne najšťastnejší ľudia,” hovorí Johnson. “Tetovanie je nejakým spôsobom katarzné.” V tom čase som o tom nemal druhé myšlienky a stále nemám, som len typ človeka, ktorého to ťahá. “

Po počúvaní hudby Joyce Manor nie je prekvapujúce zistiť, že Johnson je typ človeka, ktorý nachádza umeleckú inšpiráciu v bolesti. Od debutového albumu skupiny s názvom Johnson spieva Johnson piesne, ktoré sú takmer bolestne vážne a častejšie pochádzajú z tmavého miesta. To, čo kapelu odlišuje od mnohých ich pop-punkových rovesníkov, je ich schopnosť vytvárať úplne formované piesne s textami, ktoré v sebe ukrývajú hlbokú emocionálnu rezonanciu, a napriek tomu trvajú iba dve minúty. Krátke piesne mnohokrát znejú, ako keby neboli nikdy úplne dokončené, a poslucháčovi sa chce viac. Piesne Joyce Manor namiesto toho znejú, akoby z nich odstránili každý kúsok tuku a vy počúvate najjednoduchšiu možnú verziu..

V tomto zmysle Never Hungover Again nemrhá časom na to, aby vás spoznal, kým vás zasiahne do tváre. Než si vôbec uvedomíte, že na albume sa začalo hrať, prvý spevácky zbor „Vianočnej karty“ je hukot a okamžite vás to chytí. Je to perfektný spôsob, ako odštartovať šprint 10 skladieb dodaných za niečo viac ako 19 minút. Johnson pripisuje „šťastnú nehodu“ pri prenose nahrávky z pôvodných kaziet do počítača na začiatok nepríjemného albumu.

Zmena v spôsobe písania piesní môže byť dôvodom, prečo tento album znie o niečo úplnejšie ako predchádzajúce úsilie skupiny. Kým Johnson zvládol všetky povinnosti pri skladaní prvých dvoch platní, pri písaní Never Hungover Again spolupracoval s gitaristom Chaseom Knobbeom oveľa viac..

“Napísal by som kostru piesní a potom by (Chase) zvládol, aby bola hudobne zaujímavá a dynamická,” hovorí Johnson. “Myslím si, že to vyvolalo veľké vzrušenie na oboch našich stranách.” Spočiatku to znelo ako dve úplne oddelené veci, ale keď sa hrajú spolu, vytvoria niečo iné. Možno preto tento album znie sebavedomejšie; nebol som to len ja. Veľa hudby bolo myšlienkou niekoho iného, ​​takže som na to mohol byť hrdý. “

Joyce Manor si užíva ľahšiu chvíľu.

Joyce Manor si užíva ľahšiu chvíľu.

Johnson verí, že zvuk Joyce Manor na ich prvom albume znie ako pop-punková kapela, ktorá sa snaží byť hardcoreovou kapelou. Inými slovami, skupina žila z nadšenia a elánu tvrdej kapely, ktorá hrá naživo a hrá pri maku..

“Druhá nahrávka bola naším prvým pokusom pokúsiť sa vytvoriť niečo ako kapela, ktorá nebola tvrdým albumom, takže to bola len popová nahrávka,” hovorí Johnson. “Je to strašidelné, nemáš sa za čo skrývať.” Nemôžete sa skrývať za nadšenie alebo niečo podobné. To, čo ste urobili, je to, čo to je, a to hovorí samo za seba. Pri tejto nahrávke mám pocit, že sme si konečne istí, že to dokážeme. “

V „Heart Tattoo“ Johnson spieva, že si svoje tetovanie nikdy nenechá odstrániť, pričom je pravda, že v skutočnom živote dostal veľa svojich tetovaní zakrytých obrovským čiernym dielom idúcim tesne pod jeho ľavým lakťom až úplne nadol. na jeho zápästie. Čiastočne motivovaný túžbou zakryť trochu svojho diskutabilnejšieho atramentu – predovšetkým vranu, ktorú za 50 dolárov vytetoval biely Rasta a ktorá viac ako vtáka pripomínala „smetnú príšeru“ -, Johnsonovi sa tiež páčil spôsob, akým niektoré z blackwork tetovaní jeho priateľ z Brazílie sa pozrel a povedal si, že to vyskúša.

“Naozaj som si nemyslel, že tetovanie je taký veľký problém, ako sa niektorí ľudia domnievajú,” hovorí Johnson o svojom začernenom predlaktí. “Myslel som si, že to bude vyzerať naozaj dobre.” Teraz, keď to mám, zdá sa, že to mnohých ľudí veľmi uráža, je to pre ľudí skutočne otravné. “

Vždy budú existovať ľudia, ktorí budú dávať na tetovaných ľudí špinavý pohľad, ale to, čo Johnson zažil, urobilo krok za hranicou jednoduchej hrubosti.

“Často sa mi zdá, že sa kvôli tomu súdim s úplne cudzími ľuďmi,” vysvetľuje Johnson. “Obvykle im len poviem, že je to estetická voľba, pretože to v skutočnosti nie je ich vec.”

Bez ohľadu na to, čo Joyce Manor využil svojim neustále sa vyvíjajúcim zvukom, určite zarezonovalo u fanúšikov. Niektorí fanúšikovia kapely sa rozhodli ukázať svoje uznanie skupine tým, že si nechali tetovať Joyce Manor, podobne ako Johnson ocenil jednu zo svojich obľúbených kapiel svojim prvým tetovaním..

“Videl som pár ručných tetovaní, čo je šialené,” hovorí Johnson. “Je to naozaj, naozaj lichotivé.” Keď som mal 18 alebo 19 rokov, hudba mi hovorila niečo, na čo som nemohol inak prísť. Je naozaj pekné vidieť, že sme na ľudí mali taký vplyv. “

Nikdy viac Hungover vychádza na vydavateľstve Epitaph Records 22. júla.