Vráťte sa o krok späť do minulosti tetovania

2015-06-11 16.58.56

Fotogaléria nadväzuje na text

Súdiac podľa prvého dojmu New York's Daredevil Tattoo je rovnako ako všetky ostatné obchody v krajine'je najväčšie mesto. Ozývajú sa všetky typické zvuky – bzučanie tvrdo pracujúceho stroja, prehrávanie hudby z reproduktorov a smiech a konverzácia vychádzajúce zo staníc vzadu. Potom si začnete všímať steny. Rovnako ako ostatné obchody s tetovaním sú pokryté bleskom, ale tento blesk nie je jedinečný't od domácich umelcov a podobne'je zabalené v skle. To'záblesk niektorých obrov na počiatku tetovania a slúži ako stredobod múzea histórie tetovania v New Yorku.

Daredevil Tattoo sa nachádza len pár krokov od Boweryho, čím sa nachádza v rovnakej štvrti, kde si pred viac ako 150 rokmi založil Martin Hildebrandt obchod, aby sa stal prvým tetovačom v USA. Práve táto blízkosť miesta, kde sa to všetko zrútilo, v kombinácii s fotografiou Hildebrandta v ich zbierke, upútala spoluvlastníčku obchodu Michelle Myles na myšlienku vytvorenia múzea..

"Dokázal som nájsť presne to, kde bol jeho obchod," Hovorí Myles s nadšením. "Ak stojíte na mieste, kde to bolo, pozeráte sa priamo na East River a Brooklynský most. Bol som rád, Wow, ja'stojím tu a ja'm späť v čase. To'je na tomto mieste také skutočné."

A nájsť obchod nebola ľahká úloha. Tetovači nikdy neboli známi záľubou v uchovávaní záznamov, takže vypátrať akýkoľvek oficiálny záznam Hildebrandta bola celkom fuška's kariérou. Nakoniec sa Mylesovi podarilo nájsť mestský adresár z roku 1859 (ekvivalent telefónneho zoznamu pár desaťročí pred vynájdením telefónu) s nasledujúcim zoznamom – Martin Hildebrandt, tetovanie. Teraz, keď Myles vedel, že sa obchod nachádza na Oak Street, nezostávalo nič iné, len tam ísť. Samozrejme, že sa to nedalo'aby to nebolo také jednoduché, na modernom Manhattane neexistuje žiadna Oak Street.

2015-06-11 16.57.01

Do 30 sekúnd od rozhovoru s Mylesom je jej nadšenie ohromné, a preto nie je prekvapujúce, že prekážka ako ulica, ktorá už neexistuje, sotva spomalila jej pátranie po poznaní. Zostavenie múzea bolo pre Mylesa a jej spolumajiteľa Brada Finka prácou lásky.

"Toto povolanie je niečo, do čoho sme naliali svoje srdce a dušu," Hovorí Myles. "Byť tetovačom sa stane súčasťou celej vašej identity. Všetci moji priatelia sú potetovaní, my'sme tesná komunita, mať príležitosť mať toto miesto, kam môžu ľudia prísť a dozvedieť sa, kde tetovanie začalo na mieste, kde začalo, je obrovská výsada."

Fink zostavoval pôsobivú zbierku posledných 20 rokov. Sedelo to v jeho dome, kde to videlo len málo ľudí, a pravdepodobne to zaplnilo miesto vzhľadom na to, koľko tam je. Teraz je rozsiahla zbierka k dispozícii pre kohokoľvek, kto má chuť naučiť sa trochu histórie.

A aká je to zbierka. Keď vojdete hlbšie do obchodu, môžete sledovať celú históriu tetovania v New Yorku. Hneď vo dverách je tetovací strojček, ktorý navrhol Samuel O'Reilly, muž, ktorý sa vynikajúco zdokonalil v Thomasovi Edisonovi's elektrickým perom a patentoval prvý tetovací stroj. Odtiaľ môžete vidieť stroje navrhnuté Charlesom Wagnerom. Ak by neboli'V prípade, že by ste si mohli myslieť, že jeden z umelcov práve nechal ležať nový stroj, dizajn je veľmi podobný tomu, ktorý nájdete dnes..

2015-06-11 16.56.29

Keď Myles prechádza obchodom, ku každému artefaktu je pripojený príbeh. Jedna vec, ktorá spájala všetkých starodávnych umelcov, bola tá, že sa zdalo, že toľko z nich riadi dodávateľské spoločnosti. Vo veku, v ktorom získate všetko, čo potrebujete na to, aby ste sa stali tetovačom (iným ako zručnosti a školenia), a doručili vám ho do domu do niekoľkých hodín.'Je ľahké zabudnúť, aké to bolo kedysi ťažké.

"Pôvodne všetci vyrábali a vyrábali všetky svoje vlastné veci," Vysvetľuje Myles. "V určitom okamihu ste mali nejakých ľudí, ktorí začali stavať stroje pre svojich priateľov. Potom tam boli niektoré spoločnosti ako Zeis v Chicagu, ktoré inzerovali v zadnej časti časopisov ako Popular Mechanics."

Fink aj Myles volali St. Louis domov a ich výchova podporovala lásku k jednému z gigantov priemyslu, ktorý pochádzal z ich rodného mesta – k Bertovi Grimmovi. Múzeum je domovom viacerých prípadov Grimma's blesk, veľkú časť z nich okamžite rozpozná každý, kto má afinitu k americkému tradičnému tetovaniu. Dva z najpozoruhodnejších kúskov Grimma'Na bleskoch v zbierke sú značky popálenín, znamenie, že boli stiahnuté z ohňa, ktorý pohltil legendu's tetovacím obchodom.

2015-06-11 16.55.05

Tieto spievané plagáty slúžia ako pripomienka jedného z dôvodov, prečo je táto zbierka tak kultúrne dôležitá; roky by nikto nepovažoval staré tetovacie pomôcky za hodnotné. To má za následok niekoľko dôvodov'je tak zriedkavé nájsť niektoré z vecí, ktoré sú uložené v tejto zbierke. Najprv je to tak, že pretože umelecké dielo malo veľmi malú hodnotu, než keď bolo do niekoho napustené atramentom's pokožkou starovekí tetovači neboli't nepoužívali na svoj blesk vysokokvalitný papier'nesnažím sa nič zachovať. Používali všetko, čo mali, a za tie roky, čo to neurobili't vydržať. Čo je dôležitejšie, často keď tetovanie pominie, tí, ktorí zbierku zdedili, by to nerobili'nevidíte v ňom žiadnu hodnotu a vyhodíte ho. Napríklad, keď zomrel Charlie Wagner, mesto New York vyprázdnilo jeho obchod a všetko poslalo na smetisko. Predstavte si ten historický poklad, akým by ten obchod bol, keby sa naň pozeralo trochu inak.

Samozrejme, jeden by nemal'pozastaviť sa nad históriou, ktorá zmizla, keď je tu toľko z nej. Stredobodom celého múzea je jeden veľmi rozpoznateľný obraz.

"môžem'neverí, že Sundancer je tu," Hovorí Myles, keď ukazuje na obraz Bert Grimm na stene. Ak strávite dostatok času medzi potetovanými ľuďmi, uvidíte tetovanie Sundancera ukázať sa dosť často. "To'Je to taký ikonický kúsok, že je teraz tak veľa ľudí, ktorí si ho dajú tetovať ako zadné diely. To'Je skvelé, že sem môžete prísť a skutočne vidieť originál. môžem'neverím, že tu teraz žije."

Bert Grimm

Bert Grimm's "Sundancer."

Ako už bolo spomenuté, zhromaždenie takejto zbierky je prácou lásky, ale je tiež nákladné snažiť sa o to. Udržať tetovací obchod nad vodou je samo o sebe dosť náročné, keď nie ste'venovanie obrovského priestoru priestoru múzeu. Aby sa vyrovnali niektoré náklady, ktoré tím Daredevil vynaložil pri zostavovaní múzea, zriadili a Kickstarter. Ak vás zaujíma história tetovania v New Yorku alebo v skutočnosti v Spojených štátoch ako celku, stojí za to si to pozrieť. K tomu je spojených niekoľko celkom skvelých odmien kampaň vrátane mapy trasovania histórie tetovacích obchodov v New Yorku až po Hildebrandt'miesto, kde to všetko začalo.

Ak chcete zbierku vidieť, zamierte na Daredevil Tattoo na 141 Division Street, NYC. V galérii nižšie môžete získať prehľad niektorých z kolekcií. Zvážte podporu Kickstarter do kliknutím sem.

2015-06-11 16.50.222015-06-11 16.50.592015-06-11 16.50.412015-06-11 16.51.25K dispozícii na INKEDSHOP.COM:2015-06-11 16.54.532015-06-11 16.52.192015-06-11 16.54.142015-06-11 16.54.282015-06-11 16.55.332015-06-11 16.54,392015-06-11 16.56.49K dispozícii na INKEDSHOP.COM: DámskeZľava v obchode s atramentmi