Milujem iróniu – že mi moderné technológie pomáhajú pri pátraní po minulosti. Nedávno mi môj syn oznámil, že jeden z mojich starých priateľov zverejnil na internete, že predáva niektoré zo svojich vintage tetovacích predmetov. V tento deň súťažného zbierania som mu okamžite poslal správu a do pätnásť minút som sa dohodol. Bol som len pár minút pred ostatnými zberateľmi, ktorí mu horečne posielali správy. 

kurz

Internetové zbieranie, podobne ako starožitné šou, vyžaduje veľa šťastia a dobrých spojení. Niekedy tieto spojenia vznikajú roky. Niekedy zabodujete na eBay a niekedy zasiahnete vďaka dobrému tipu a schopnosti okamžite kontaktovať niekoho, kto je vzdialený tisíce kilometrov. Položka, ktorú som si kúpil, bola doslova časová kapsula – tetovacia súprava Milton Zeis v perfektnom stave, ktorá bola od roku 1959 nedotknutá..

prípad

Milton Zeis bol významným dodávateľom a tetovaním z Rockfordu v Illinois. Zeis urobil veľa vylepšení v tetovaní, vrátane farebného blesku a moderných strojov s klipovými káblami. Vytvoril tiež tisíce návrhov tetovania s pomocou najlepších umelcov tej doby, vrátane Billa „Jonesyho“ Jonesa. V roku 1951 Zeis vytvoril kurz domáceho štúdia, aby sa naučil tetovať, a predával kompletné súpravy študentom, ktorí prejavili záujem. 

obsah

Všetko a všetko, Zeis, je dnes veľmi tetovateľnými zbierkami a toto bola materská loď. Súprava je zberateľským snom a je dodávaná s originálnym kufríkom. Zdá sa, že puzdro a jeho obsah boli zakúpené v roku 1959 a sú iba málo používané. Všetko vo vnútri je mäta – tri krabicové stroje, jeden so vzácnou nálepkou Zeis; kompletný korešpondenčný kurz; blesk; farebné pigmenty; reostat a všetko až po vatové guľôčky a želatínové kapsuly (používajú sa na vloženie atramentu); a dokonca listy študentovi z Miltonu. Je skutočne úžasné, že to bolo všetko pohromade od roku 1959. Je to také úplné, ako to len príde. 

kartu

O Zeisovi som počul od začiatku môjho tetovania, keď som sa priblížil k svojmu prvému starodôchodcovi o učňovskom odbore. Povedal mi, aby som sa pozrel na Zeisovu školu tetovania. Našťastie pre mňa som našiel riadne učňovské vzdelanie u svojho mentora D.C. Paula vo Fayetteville v Severnej Karolíne. Dave Paul sa zúčastnil prvého tetovacieho zjazdu v roku 1956 so Zeisom v Sandusky v Ohiu. Je zábavné, ako sa veci vracajú! Milton Zeis bol farebnou postavou, výtvarníkom, tetovačom, dodávateľom a – neskôr v živote – klaunom … Ďakujem, strýko Milty! Uvidíme sa v zábavných novinách. Držte si klobúk, aby som vás vedela … Dana