Aj keď nie všetky tetovania musia mať zmysel, mnoho z nich má za sebou významy. Väčšina z týchto významov je reprezentovaná symbolmi šťastia. Niektoré z týchto symbolov však v skutočnosti nemajú šťastie.

Niektoré symboly tetovania sú zlým znamením tých, ktorí majú určitú vieru, kultúru alebo kvôli usporiadaniu samotného tetovania.

Niektoré tetovania majú univerzálnejšie zlú energiu kvôli samotnému obsahu. V Ruch článok, odborníčka na tetovanie Lisa Barretta, autorka knihy Conscious Ink: The Hidden Meaning of Tattoos, hovorí že "V niektorých symboloch je skrytá mágia. Na tetovanie je možné mať zlú emocionálnu reakciu, ak nepoznáte význam niektorých ezoterických obrazov. Je pravda, že vo väčšine prípadov určujete, čo pre vás symbol osobne znamená, ale existujú starodávne magické symboly, ktoré nedokážu byť iné, ako sú.."

Tetovanie bolo vždy považované za posvätné a mystické a ich sila je stále silná. Pre poverčivých alebo duchovných tetovníci varujú pred týmito určitými symbolmi a obrazmi:

1. Upside Down Horseshoe

Jordan-Baxter-Frith-Street-Tattoo-London-UK-009

Aj keď je podkova známa ako symbol šťastia, pri nanášaní atramentu je potrebné urobiť dôležitý rozdiel. Verí sa, že zavesenie podkovy s koncami nadol bude znamenať, že šťastie „vypadne“, čím sa poruší účel vašej podkovy..

2. Váš významný iný's meno

name_feature

Ahh, „tetovanie bozkom smrti“. Dostať svoju polovičku'vytetované meno, bez ohľadu na to, ako dobre váš vzťah prebieha, väčšina umelcov považuje za najhorší nápad. Pozrite sa na Pete Davidsona a Arianu Grandeovú na jeden z najnovších a virálnych príkladov celebrít. Ak váš vzťah už zlyháva, dajte si vytetovať druhého'vyhralo meno'neuložiť.

Ak si chcete dať tetovanie uctiť svoj vzťah, existuje množstvo kreatívnych alternatív, napríklad dátum vášho výročia.

3. Kríž hore nohami

20180807_YqjkEsywNq8BdsZ

Zatiaľ čo vo všeobecnosti je tetovanie tvárou v tvár mnohým výtvarníkom, kríž hore nohami má úplne iný význam, ako keď je vzpriamený.

Symbolika kríža má pre mnohých ľudí významný význam. Avšak, podobne ako u podkovy, na jej umiestnení a usporiadaní záleží, ak nemáte v úmysle uctiť si diabla.

4. Ázijské postavy

e61bf8945312d6ac6b2d3a57fb87f050-misa-ryzovej-hnedej ryze

Aj keď najnešťastnejšou stránkou získania ázijských postáv je to, že zvyčajne nemyslia to, čo si myslia, že robíte, v ázijskej kultúre existujú aj nešťastné symboly, ktoré si mnohí klienti neuvedomujú. Napríklad umiestnenie paličiek priamo do misky ryže v čínskych a japonských kultúrach evokuje ponuku jedla, ktoré zostalo mŕtvym.

Medzi ďalšie nešťastné symboliky patrí:

Číslo 4 (tetraphobia) v čínskej kultúre

Čísla 4 a 9 v japonskej kultúre

Aj v japonskej kultúre mali pôrodnice počet 43, čo doslova znamená "stále narodený"

5. Vyplnenie dračích očí

Dragon-Tattoo-by-Jean-Le-Roux-e1516464444565

Keďže oči sú oknami do duše, v čínskej kultúre je nešťastné vyplniť oči drakovi, kým tetovanie nie je dokončené. Umelec odporúča vytetovať oči ako posledné, pretože sa predpokladá, že „drak pociťuje bolesť z tetovania, keď má oči dokončené a dušu neporušenú“.

6. Číslo šelmy- 666

548b6d63ed00e777a5b6b721cf26d152

Tiež známy ako hexakosioihexekontahexaphobia, mnoho čarodejníckych si robí 666 tetovaní. Niektorí umelci tento známy symbol smoly niekedy odmietajú, pretože sa nechcú miešať s negatívnou energiou, ktorá môže prísť s dodaním zlovestného symbolu..

“Niektorí ľudia, ktorí si toto číslo vytetovali, dokonca ako vtip, zistili, že zvláštnym a strašidelným spôsobom nejakým spôsobom pritiahli do svojho života negatívne situácie.," Povedala Barretta.

7. Valknut

kreatívna-čierna-tuš-muž-valknut-noha-tetovanie-inšpirácia

Pretože geometrické tetovania sú stále obľúbené a trojuholník je tvarom predných línií, je dôležité, aby ste ich neprepletali spôsobom, ktorý evokuje symbol valknutu..

Valknut sa skladá z troch prepojených trojuholníkov a je známy ako uzol smrti. Barretta varuje, že toto je ďalší symbol „ktorý by sa nemal brať na ľahkú váhu“, pretože je jedným z Odinových'symboly spojené s mŕtvymi a zabitými v bitke.

8. Symboly okultizmu

10b53062aeef4409445d52d893e28589

Mnoho symbolov, ktoré sa zdajú byť dopredu navrhnuté, majú v skutočnosti hlbší ezoterický význam. Sigils, zapísané symboly z Malého kľúča Šalamúna, sú obzvlášť dôležité vedieť, do čoho idete, pretože sú pečaťou vytvorenou pre konkrétny magický zámer.

9. Macabre tetovanie

72fd26cb97da013a041885d58bc4ba4d

Mytologické významy môžu potenciálne priťahovať negatívne energie a o hrôzostrašných obrazoch, ako sú krvavé nože alebo obrázky tmavej povahy, sa podľa niektorých priťahuje „zlé tetovanie juju“.

10. Čierna mačka

black-cat-tattoo-nápady-14

Čierna mačka, jeden z najznámejších symbolov smoly, bola kedysi chválená pred stredovekom, kde si ľudia mýlili pohanské praktiky s uctievaním diabla. Fanatici tejto doby považovali čierne mačky za poslov diabla a vtedy sa začala všetka povera o čiernych mačkách. Niektorí poverčiví umelci môžu váhať, či vás označiť čiernou mačkou. Zvlášť pod rebríkom lízanie rozsypanej soli.

Aj keď nie'Ak veríte v tieto významy, stojí za to porozumieť koreňom symbolu a obrázku, ktorý si na vás tetujú. Alebo risknite *narážajte na zlovestnú hudbu. *