Punk rock, ktorý sa narodil v polovici 70. rokov minulého storočia, je odmietnutím establishmentu vo všetkých formách-či už ho nájdete v politike alebo mainstreamovom rock and rolle. Predstavil vyzlečenú pieseň a text, ktoré boli v opozícii voči konvenčným sociálnym a politickým normám spoločnosti. Punk sa vyvinul v dvoch mestách na úplne oddelených kontinentoch: New York a Londýn.

Punk bol predstavený v New Yorku prostredníctvom Ramones v roku 1974, pričom skupina si získala uznanie účinkovaním v nočných kluboch, ako je CBGB's a Max's Kansas City. Kapela pomohla založiť punkové komunity v celých Spojených štátoch a inšpirovala skupiny ako Black Flag, Dead Kennedys a Social Distortion. Ramones pomohli punku diverzifikovať sa do nespočetného množstva podžánrov, vrátane hororového punku (Misfits) a pop punku (Screeching Weasel, Green Day a blink-182).

Samozrejme, NYC bola len jednou časťou punk rocku a mesto, ktoré malo na tento žáner najväčší vplyv, bol Londýn v Anglicku. Londýn sa stal epicentrom punk rocku a prvou veľkou punkovou kapelou z tohto mesta boli Sex Pistols. Sex Pistols to priniesli punk's výraznou módou (z veľkej časti vďaka návrhárke Vivienne Westwoodovej) a skupine sa odvrátila hlava s ich výraznou anarchistickou platformou. Sex Pistols inšpirovali mnoho ďalších britských punkových kapiel k založeniu v polovici 70. rokov, vrátane The Clash, Buzzcocks a The Damned.

Láska k punku dnes stále pretrváva-či už ide o klasiku alebo nové skupiny ako PUP, Anti-Flag alebo The Chats. Na počesť všetkých punk rockerov, ktorí sme tam'zhromaždili sme 45 našich obľúbených tetovaní inšpirovaných pohybom a hudbou. Pozrite sa na zlý atrament v nižšie uvedenej galérii a potom nám dajte vedieť svoje myšlienky na tento príbeh v sekcii komentárov na sociálnych sieťach.