Cirkusy vystupujú v mestách a obciach po celom svete viac ako 250 rokov – oslnia publikum svojimi veľkolepo kvalifikovanými interpretmi. Tento priemysel a on'Celosvetový boom možno do značnej miery pripísať spoločnosti Philip Astley. Astley bol anglický jazdec, ktorý začal predvádzať trikové jazdenie na koni v Londýne v roku 1768. Po dvoch rokoch navrhol niekoľko ďalších interpretov, aby sa stali súčasťou jeho činu – vrátane akrobatov, klaunov, chodcov na lane a žonglérov. To sa stalo tým, čo dnes poznáme ako cirkus, a v priebehu niekoľkých nasledujúcich desaťročí rástla popularita aj veľkosť predstavení.

Moderný cirkus to nakoniec zvládol'v 19. storočí vďaka ďalšiemu anglickému jazdcovi Johnovi Billovi Rickettsovi. Ricketts založil prvý americký cirkus vo Philadelphii v roku 1792 a v roku 1793 sa George Washington zúčastnil jedného z prvých predstavení. V priebehu 19. storočia to americký cirkus skutočne zasiahol's krok, vďaka inovátorom, ako je P.T. Barnum, ktorý začal hnutie za freakshow.

Súčasné cirkusy sú dnes stále veľmi populárne po celom svete. V dnešnej dobe cirkusy ako Cirque Du Soleil zahŕňajú tradičné cirkusové predstavenia s ústrednou témou alebo príbehom. Pozrite sa na 75 našich obľúbených tetovaní inšpirovaných minulosťou, prítomnosťou a budúcnosťou cirkusov v nižšie uvedenej galérii, potom nám dajte vedieť o svojom obľúbenom cirkusovom akte v sekcii komentárov na sociálnych sieťach.