Po jeho režijnom debute v roku 1985's "Pee-wee's Veľké dobrodružstvo," Tim Burton vydal ďalší úspešný hit, 1988's "Beetlejuice." "Beetlejuice" Nasleduje manželský pár s názvom Barbara a Adam Maitlandovi, ktorí čoskoro zistia, že sú to nedávno zosnulí duchovia uväznení v ich vlastnom dome, ktorý obýva nová rodina. Barbara a Adam sa spriatelia s novou rodinou'dospievajúca dcéra Lydia Deetz a požiadajú o pomoc samozvaného bioexorcistu menom Betelgeuse (vyslovuje sa Beetlejuice), aby vydesili rodinu Deetzovcov.

Napriek tomu, že je Burton'druhý film, "Beetlejuice" má veľkolepé herecké obsadenie, vrátane Michaela Keatona ako Betelgeuse. Ďalej tu vystupujú Alec Baldwin a Geena Davis ako Maitlands, ako aj vtedy 17-ročná Winona Ryder ako Lydia. Pôvodne chcel Burton hrať Betelgeuse Sammyho Davisa mladšieho, ale nakoniec ho získal Keaton, ktorý'Pokračujte v hre na Brucea Wayna v Burtone's "Batman" v roku 1989 a "Batman sa vracia" v roku 1992.  

"Beetlejuice" má obrovský vplyv na populárnu kultúru a získal animovaný seriál, ktorý prebiehal od roku 1989 do roku 1991. Potom v roku 2018, 30 rokov od debutu filmu, "Beetlejuice" bol adaptovaný na muzikál, ktorý mal premiéru v Národnom divadle vo Washingtone D.C. Muzikál sa potom preslávil na Broadwayi v apríli 2019 a uvádzal predstavenia až do pandémie 2020.

Na počesť "Beetlejuice" a to's odkazom, pozrite sa na niektoré z našich obľúbených tetovaní od talentovaných umelcov z celého sveta. Potom nám dajte vedieť, čo sa vám páči "Beetlejuice" citujte v sekcii komentárov na sociálnych sieťach.