Umelci sa nenarodili s podpisovým štýlom; musia ísť na cestu, aby ju našli. Niekedy to znamená cestovať po celom svete, aby ste zažili rôzne kultúry pri hľadaní umeleckej inšpirácie. Anaïs Chabane vyrastala vo Francúzsku, ale bolo veľmi ovplyvnené arabským umením, ktoré zažila ako dieťa na návšteve Maroka. Keď trochu zostarla, uchvátilo ju tetovanie hennou na výlete v Indii. Táto forma dočasného telesného umenia na ňu urobila obrovský dojem a dodnes sa stala základom jej tetovacích návrhov.

Ako ste sa prvýkrát začali zaujímať o umenie?

Keď som bol malý, veľmi som rád kreslil. Moji rodičia sú Arabi a otec žil kvôli práci na Blízkom východe, takže som tam za ním často chodil. Mali sme prázdninový dom v Marrákeši a ja som rád chodil a dostával som hennu na ruky a nohy. Môj otec je tiež výtvarník a už 20 rokov je veľkým cukrárom. Myslím, že odtiaľ to všetko začalo.

Kedy ste sa dozvedeli o tetovaní a ako ste začali ako umelec?

Tetovanie som objavil, keď som mal 18 – asi pred 10 rokmi. Bol som v poslednom ročníku módnej školy a stretol som ľudí, ktorí začali tetovať, potom som sa o to časom začal zaujímať. Povedal som si, že to je to, čo chcem robiť, a tak som dokončil štúdium a na konci roka som sa obrátil priamo na tetovanie..

Kedy ste začali robiť ornamentálne tetovanie a čo ho inšpirovalo?

Okrasnú [prácu] som začal vykonávať krátko po tom, ako som začal tetovať. Šesť mesiacov som zo všetkého trochu tetoval, potom som sa začal špecializovať na svoj vlastný štýl. V roku 2014 som prvýkrát zostal v Indii tri mesiace. Cestoval som sám, takže som trávil čas s miestnymi. Dali mi hennu a milovali sme spolu tráviť čas. Vrátil som sa druhýkrát na Goa Tattoo Convention a bolo to úžasné.

Kedy ste objavili umenie henny a čo sa vám na ňom páči?

Hennu som objavil veľmi mladú tým, že som ju videl na členoch svojej rodiny. To, čo na henne milujem, je to, ako zdobí telo, ako vyzerá na prstoch, jemnosť ozdôb … Milujem na nej úplne všetko.

Aké sú vaše obľúbené časti tela na tetovanie a prečo?

Moje obľúbené časti tela na tetovanie sú ruky, prsty, holenné kosti a chodidlá. Tieto časti tela sú najobľúbenejším miestom pre hennu. Tieto časti tela považujem za veľmi elegantné a tetovanie hennou ich pekne oblieka. Ruky sú obzvlášť silným miestom pre tetovanie, pretože ich často potvrdzujú's identitou. Aké sú vaše obľúbené prvky alebo symboly, ktoré by ste mali začleniť do svojich dekoratívnych tetovaní a prečo? V poslednej dobe sa mi veľmi páči pridávanie mesiacov do mojich tetovaní. Zistil som, že dielo dokončia dobre a nemajú konkrétny význam. Arabeskové vzory sa mi veľmi páčia a stále viac ich vkladám do svojich kresieb. Jedná sa o veľmi elegantné dokončovacie úpravy, ktoré pomáhajú podčiarknuť jemnosť mojich tetovaní. Tiež rada používam telové šperky ako sú perly a diamanty, ktoré sú symbolmi ženskej elegancie.

Ako ste vyrástli a vyvinuli sa ako tetovač??

S tetovaním som začal, keď som mal 18 rokov a svoje prvé štúdio som otvoril v 21. Veľa vecí sa odvtedy zmenilo. Preskúmal som svet ornamentálnych návrhov z niekoľkých uhlov a môj štýl sa kvôli tomu veľmi vyvinul.

V akých ďalších umeleckých médiách okrem tetovania pracuješ??

Nie je to tak dávno, čo som spustil sériu dočasných tetovaní a robím ich rád. Veľmi rád si hovorím, že ľudia, ktorí môžu't alebo don'nechcem si dať tetovať, môže chvíľu nosiť moje umenie.

Akú radu by ste dali svojmu mladšiemu ja?

Tvrdo pracujte, vytrvajte a verte si.