Jutes je vychádzajúcou hviezdou v hudobnom priemysle, za niekoľko mesiacov debutoval niekoľkými singlami vrátane "Kam ideš?" On'je v súčasnej dobe na pokraji vydania svojho EP, "Preceňované" a ako dráždenie pre fanúšikov, on'práve upustil svoj najnovší singel, "Zlý sen." Pozrite sa na náš rozhovor s Jutesom o jeho hudbe, karanténe a jeho tetovaniach v galérii nižšie a potom nám dajte vedieť svoje myšlienky na jeho novú hudbu v sekcii komentárov na sociálnych sieťach.

Prevezmite ma svojou výchovou a tým, ako ste v sebe vzbudili záujem o hudbu.

Keď som vyrastal, okolo hudby som bol veľmi skoro. Môj otec bol bubeníkom rockovej kapely, takže som chodil na predstavenia a cvičiť v kapele, aby som sa vyrušil. Ale skutočne ma ani nenapadlo, že by som mohol alebo by som mohol skončiť s muzikou. Bol som posadnutý basketbalom a pustil som sa do toho. Tento sen vyhasol, keď som v poslednom ročníku strednej školy objavil film a skončil som štipendiom na jednej z najlepších filmových škôl v Kanade. Nakoniec som to nenávidel, pretože jeho školský prvok vysával zábavu. Tu som začal počas preskakovania hodiny vo svojej internáte písať malé rapy a hádam sa konečne niečo zaseklo.

Kto boli vaše hudobné inšpirácie v detstve a ako formovali váš súčasný štýl?

Red Hot Chili Peppers je moja najobľúbenejšia skupina. Vždy som bol nimi posadnutý, Anthony Kiedis je môj hrdina. Tiež som miloval Blind-Eye Blind a očividne blink-182. Moje basketbalové kamarátky ma priviedli k hip-hopu a ja som sa akosi vzdialil od rockovej hudby a začal som ňou byť posadnutý. Moji obľúbení boli Outkast, Ludacris a neskôr Kid Cudi.

Porozprávajte sa so mnou vo svojom EP „nadhodnotené“. Čo ich viedlo k vzniku a prečo ste si vybrali tieto piesne?

"Preceňované" je výsledkom toho, že som sa presťahoval z Toronta do LA. Väčšinou som nahrával vo svojej spálni, len som sa nechal inšpirovať bláznivými sračkami a bláznivými ľuďmi, do ktorých som sa dostával. Väčšinou toxickí ľudia. Ale veľa som sa o sebe dozvedel, keď som ten projekt robil. Nakoniec som zatlačil na svoj hlas a našiel som jeho časti, o ktorých som nevedel, že existujú. Nikdy som si nemyslel, že by som mohol prestať spievať rockovú hudbu alebo pop punk. Naozaj som nebol spevák, keď som vyrastal, musel som sa to naučiť (vďaka autotune). Tieto piesne sa skutočne spojili bez námahy a cítil som, že je to pekný malý vzorkovník toho, kde som sa v tej chvíli svojho života nachádzal mentálne a emocionálne..

Aký je váš typický proces písania a nahrávania? Ako hľadáte inšpiráciu??

To sa mení takmer rovnako ako môj žáner. Začal som písať a nahrávať všetko sám vo svojej izbe. Potom som postupne začal nahrávať pred priateľmi, ktorým som veril. Potom som sa presťahoval do LA a začal som sa venovať štúdiu, kde som denne pracoval s novými ľuďmi na nových miestach. Keď si nie ste stopercentne istí svojim hlasom, môže to byť o nervy. Ale milujem sa vyhadzovať zo svojej komfortnej zóny, aby som sa mohol znova zdvihnúť. Teraz, kvôli COVIDU, som späť v spálni a milujem ju. Existuje kúzlo, ktoré sa stane, len keď som sám, čo sa v miestnosti plnej ľudí nemôže stať. Inšpirujem sa hlavne svojimi emóciami. Keď niečo intenzívne cítim, nemôžem zabrániť tomu, aby to pri písaní vyšlo.

Ako karanténa ovplyvnila vašu schopnosť písať, nahrávať a propagovať vašu hudbu?

Karanténa ma prinútila zamknúť sa a začať byť opäť divná. Donútil ma skúsiť hovno bez toho, aby to niekto sledoval. Akosi som stratil časť svojej tajnej omáčky Jutesy uprostred práce v štúdiách s inými ľuďmi s ich vlastnými názormi a hudobným vkusom. Keď som sám, plne si dôverujem a ponorím sa do úplne iného sveta a myslím, že vtedy robím svoje najlepšie veci. Obsah bol ťažší v súvislosti so sociálnymi prekážkami, ale napriek tomu som bol kreatívny a zistil som, ako natočiť video sám. Mám rád výzvy a mám rád, keď sa veci menia a nútia ma prispôsobiť sa. Fičím na tom, ale vždy z toho vychádzam s lepším pocitom, ako som bol.

Aký je váš obľúbený singel z EP a prečo?

"Kam ideš?" je môj obľúbený zvukový záznam. Nakoniec som to bol ja, kto urobil pieseň, ktorá sa cítila ako hudba, ktorú som v detstve miloval. Cítil som sa ako, "Sakra, takže teraz môžem robiť tie sračky, ktoré milujem." Rekord, ktorý pre mňa znamená najviac, však je "Nie som pripravený." Je to o mojom strýkovi, ktorý z ničoho nič zomrel. Tá pieseň zo mňa sršala a bola bláznivo emocionálna na nahrávanie. Veľa to pre mňa a moju rodinu znamená.

Kedy ste si dali prvé tetovanie a aký je príbeh za ním?

Myslím, že som mal 17 alebo 18. Je to citát na moje predlaktie, ktorý hovorí: „Aj keď nie je čo robiť, nie je čas plytvať.“ Vymyslel som to v sprche a s priateľmi sme to akosi použili ako naše motto. Boli sme v tomto malom malom mestečku, ktoré nemalo čo robiť, ale vždy sme sa dostali do zvláštnych/zábavných/zábavných sračiek..

Aké je vaše obľúbené tetovanie a prečo?

To's tak ťažko povedať, rozhodne sa ma to často pýta a spravidla hovorím, že to urobil medveď na mojom ramene Mike Storey v Toronte. Núti ma to myslieť na starého otca, pretože miluje medvede a vždy, keď ho vidím, ho chce vidieť. Povedal: „Stále máš medveďa? Tiež milujem samovražedného kráľa, ktorý je po mojej ruke Matt Vanasse ktorý je tiež v Toronte.

Ukážte mi niekoľko tetovaní, ktoré ste si urobili sami, a čo pre vás znamenajú.

Teraz som ich urobil viac ako 10. Kamoš môj Sleestak z Toronta bol v LA a zastavil sa u mňa, aby mi dal urobiť tetovanie. Nechal mi ihly a atrament, tak som sa začal motať a dávať si paličky. Až v karanténe som sa zbláznil a rozhodol som sa začať tetovať. Všetky sú celkom jednoduché a náhodné, ako srdce, niekoľko krížikov, 613 (predvoľba oblasti Ottawa), niektoré kocky, hviezdy, veľké LA, lebka, listy atď. Nič príliš hlboké, iba zábavné veci.

Čo vás čaká ďalej??

Mám veľa skutočne skvelých záznamov, ktoré zavádzam. Iné vibrácie ako v minulom EP. Opäť viac hip-hopu a natáčania videí, ako môžem. A tiež som navrhol veľa dopingového tovaru, ktorý príde čoskoro. A obrovské rozhlasové hity a milióny dolárov.

Vydržte pri oficiálnom hudobnom videu Jutes' "Zlý sen," prichádza 20.8.