od Christiny Lee

Playboi Carti bol tínedžerským skateboardistom v Atlante predtým, ako vyskúšal hip-hopovú trpezlivosť pri opakovaní a zmenil ad-libs z akcentu na celý bod piesne ako jedného z prvých dobrodincov rapového fenoménu SoundCloud. akési zle vetrané pivnice, kde by ľudia pri správnej hudbe a s lacným pivom v ruke hádzali lakte. Jeho dupačkami býval Historic Fourth Ward Skatepark, kde „Videl by som dieťa s mohawkom a povedal by som si:‚ Chcem kurva mohawk ‘,“ spomína Carti. “Mám 12 alebo 13 rokov a chcem meradlá a sračky.” A potom, aj keď bolo Štvrté oddelenie len päť míľ od jeho susedstva v južnej Atlante, taká prímestská úzkosť prinútila Cartiho, aby mu oznámil, čo videl..

“Naozaj som vyšiel z cesty, aby som dostal to, na čom som,” hovorí Carti. “Odkiaľ pochádzam, všetci majú radi to a tamto, takže som všetkým ukázal rôzne strany sveta.” Moji kamaráti hovoria: „Čo do pekla robíš na skateboarde?‘ Hej, človeče, toto je vlna. Bol som prvou osobou v mojej kapucni, ktorá hojdala úzke rifle. “

Fotografie Gunner Stahl

Fotografie Gunner Stahl

Carti volá z tetovacieho obchodu v Atlante a rozhoduje sa, akú podobu má Lil Wayne nafarbenú na predlaktí. O tomto tetovaní debatoval dva týždne a zatiaľ môže byť táto polovica januára v januári jediná prestávka, ktorú môže chytiť. Minulé Vianoce vydal Carti „Whole Lotta Red“, druhý album, ktorý sa pripravuje dva roky – večnosť pre stredoškolákov, ktorí zdokumentujú každý uniknutý úryvok (a niekedy ho zverejnia na Spotify, miliónoch streamov). Skladba „Whole Lotta Red“ debutovala na prvom mieste, čím sa umiestnila na vrchole úspechu Billboardu v roku 2017 v rámci vlastného mixu s názvom 2017 a „Die Lit“ z roku 2018, pričom zosadila z trónu „stále viac“ Taylor Swift. V januári Carti debutoval „Tonight Show“, kde predviedol „SLAY3R“. Nasledujúci týždeň sa objavil v kampani Givenchy na jar/leto 2021 po boku Belly Hadid a Kendall Jenner, kde sa štylizoval do embosovaných oranžových krokodílových topánok..

Popkultúra dostihla Playboi Carti, napriek tomu sa stále ocitá v hľadaní najväčšieho spoločného menovateľa medzi ním a všetkými ostatnými. Vychutnajte si vystúpenie „Tonight Show“: Aj keď „SLAY3R“, samozrejme, kontroluje názov thrash metalovej kapely, Carti a povaľači na pódiu sú pankáči zo 70. rokov, fajčia cigarety a majú elegantnejšie siluety..

Fotografie Gunner Stahl

Fotografie Gunner Stahl

“Slayer je skvelý, milujem Slayer na smrť, ale moja skutočne obľúbená skupina je Sex Pistols,” hovorí Carti, ako keby vyznával hlboké a temné tajomstvo. “Ak by som sa mal porozprávať s niekým, kto nevie nič o rock ‘n’ rolle, pomenoval by som Slayer alebo Kiss, pretože tie kapely sú také veľké, že si ich nemôžete nechať ujsť. Je to ľahká cesta pre ľudí, ktorí nie sú naozaj veľkí do rock’n’rollového sveta, punkového sveta. Ale so mnou idem naozaj hlboko. “

Carti nie je tak investovaný do politiky skupiny, „God Save the Queen“ a do všetkého, ako je to s jej nezmazateľným imidžom. “Mali Vivienne Westwoodovú, ja som dostal Matthewa Williamsa,” hovorí ako kreatívny riaditeľ Givenchy. Anarchia je jednoducho „robiť si, kurva, čo chcete, a žiť život naplno“. Minulé leto si Carti dokonca nechal vytetovať tvár predného muža Sida Viciousa na predlaktie. “To je moje alter ego,” hovorí. Ale zatiaľ čo 21-ročný Vicious zomrel na predávkovanie heroínom v roku 1979, predtým, ako mohol vidieť, ako sa všetko, čo predstavoval, zromantizovalo a stalo sa módnym, Carti vidí, ako sa jeho vplyv prejavuje v reálnom čase..

V dvoch rokoch medzi „Die Lit“ a „Whole Lotta Red“ abstraktné vokály Cartiho dodali neuctivý nádych Solaninmu „When I Get Home“ („Alameda“), Drakeovmu „Dark Lane Demo Tapes“ („Pain 1993“) ). Keď Tyler, Stvoriteľ, vydal text piesne „IGOR“, žartoval, že funkciu Cartiho „Earfquake“ „nemožno prepísať“. Podľa „Whole Lotta Red“ však taká všadeprítomnosť má dôsledky. Pätnásta skladba „Punk Monk“ podrobne popisuje Cartiho schopnosť vyhľadať budúcu generáciu zvláštneho rapu: Trippie Redd pred porovnaním Carti, budúci signatár YSL Lil Keed. V roku 2017 podpísal Pi’erre Bourne-hlavný architekt Cartiho vlastných titulov a „Die Lit“, ktorí s Drakeom absolvovali turné po Austrálii a Novom Zélande-s Interscope.

Fotografie Gunner Stahl

Fotografie Gunner Stahl

Keď teda Carti rapuje: „Myslel som si, že mám Pi’erre, ale štítok ma oklamal,“ znamená to, že chcel podpísať Bourna pod svojim vlastným odtlačkom Opium. “Ale spal som na tom a prebudil som sa a bol podpísaný pod hlavným vydavateľstvom,” hovorí. “Vôbec som z toho nebol slaný.” Práve som sa na to pozeral ako, dobre, v pohode. Potrebujem to len zamknúť, keď odteraz vstúpim do miestnosti s niektorými ľuďmi, pretože mám pocit, že sa ľudia práve začali pozerať na môj vkus a môj názor. „Dobre, ak sa to Cartimu páči, podpíš to – bum.“

Film „Whole Lotta Red“ nakoniec obsahuje Bournea a niekoľko ďalších producentov s podobne chybnou radosťou: Art Dealer, KP Beatz, Jonah Abraham, Juberlee a Roark Bailey. Album je však v konečnom dôsledku rovnováhou medzi zvukom, ktorý preslávil, a touto drsnou rockovou premenou (stačí si vypočuť úvod „Rockstar Made“), jedinečným zameraním na jeho predchádzajúcu hudbu a rozšíreným dosahom, ktorým sa dnes môže pochváliť. Carti nechal dokončiť 16 skladieb pre „Whole Lotta Red“, ale potom sa ozval Kanye West a ponúkol pomoc s workshopom na projekte. Nahrali spolu ďalších 16 skladieb, a to v štúdiu West Jackson Jackson Hole aj na jeho domovskej základni v Calabasas, čím sa West (teraz uvádzaný na „Go2DaMoon“) stal výkonným producentom albumu..

Fotografie Gunner Stahl

Fotografie Gunner Stahl

“Cítil som sa znova ako ten malý chlapec, len sa usmieval, keď som bol okolo neho,” hovorí Carti. “Je to kreatívny génius a rovnako to vnímam aj ja.” Je to, ako keby rozumel všetkému, na čom som bol, a ja som chápal všetko, na čom bol. Nebol to áno, muž, ale len porozumel môjmu videniu a rozhýbal sa s ním. “

Táto vízia zahŕňala Cartiho (väčšinou) zbavenie sa „detského hlasu“, škrípanie a piskot, ktoré sa dokonca aj Tyler, Stvoriteľ, snaží rozlúštiť, keď sa to stane jeho ochrannou známkou. Carti napriek tomu trvá na tom, že jeho prístup k hudbe sa zásadne nezmenil. To platilo pre „detský hlas“ – charakteristiku, s ktorou Carti nesúhlasí, pretože stojí za to. “S tokmi, celým detským hlasom, do sračiek, tomuto titulu ani nevenujem pozornosť,” hovorí Carti. “Myslím si, že je to hlúposť. Myslím, že ľudia zabúdajú, že som z Atlanty. Pozerám na Atlantu ako na domov hip-hopu a mám pocit, že sa vyserieme, vieš, čo hovorím? Nechal som si to v sebe počas celej svojej kariéry. ” A to platí aj pre to, ako teraz rachotí, jeho hlasivky znejú roztrhané na kusy.

“Myslím si, že som to len ja a F1lthy v štúdiu,” hovorí a overuje meno producenta, ktorý sa dobre orientuje v štúdiách Three 6 Mafia a Rise Against, ktorých produkčný tím Working on Dying objavil dospievajúci fenomén SoundCloud Matt Ox. “Sme v štúdiu a tie sračky čertovsky bijú, takže prichádzam s rytmom.” Nebol som rád: ‘Dobre, asi takto budem znieť, aby ľudia vedeli, že som punk rock.‘ Som len na misii a musíte ma počuť. “

Fotografie Gunner Stahl

Fotografie Gunner Stahl

“Určite používam svoj hlas ako nástroj,” dodáva. “Aj keď počúvam Pi’erre, počúvam tie sračky a idem do tej mrchy a robím len ad-lib, veľmi sa mi to páči.” Teraz je to súčasť rytmu. Musíš tam byť, aby som to videl, alebo pôjdeš: „Neviem, či je to Carti v pozadí, alebo je to súčasť rytmu.“ Presne tak fungujem. ”

Aj keď Carti toto rozlišoval, jemne ma opravoval, ako keby stále nechcel uraziť svojich nasledovníkov. Carti dokonca tvrdí, že by mal byť vďačný za úniky, ktoré sužovali vydanie „Whole Lotta Red“, kde do augusta 2019 unikla viac ako polovica skladieb. „V tomto bode, aby som sa udržal pri zmysloch, jednoducho idem domov a pozerám sa Lil Wayne dokumentárne filmy a zistí, ako si prešiel všetkými týmito sračkami, “hovorí Carti. “Bol som jedným z tých fanúšikov, ktorí si sťahovali jeho hudbu na Limewire a do prdele, pretože som bol skalný.” A prvý týždeň z týchto sračiek získal platinu. “

Napriek tomu sa nemôže nechať inšpirovať nezákonnosťou tieňových postáv popkultúry. Veľa hip-hopového undergroundu bolo prepojených a citovaných o rozľahlom vplyve MF DOOM a dokonca o tom, ako testoval trpezlivosť všetkých, ako namiesto neho posielal podvodníkov na koncerty a dokonca aj do časopisu. Medzitým bol Cartiho „Prestaňte dýchať“ („Práve som si lízal masku“) posledným prestrelením rapového antihrdinu pred oznámením jeho smrti na Silvestra..

Fotografie Gunner Stahl

Fotografie Gunner Stahl

“Musel som to povedať svojmu chlapcovi, svojmu najlepšiemu priateľovi, svojmu inžinierovi.” Je to človek, ktorý pieseň nahráva, a nevedel, kto je MF DOOM, “hovorí Carti. “Som rád, ty nepoznáš MF DOOM? Neviete, kto je tento chalan? Musel som mu hrať piesne, pretože nevedel, koho inšpiroval. Maska! Sám som anonymný, ale je v tom kráľom.

“Nemusím znieť ako MF DOOM, aby som sa ním inšpiroval,” pokračuje. “Nikto na ňom nemôže držať vodítko.” Nikto na mne nemôže držať vodítko. To je určite jeho vplyv. Aj keď som to najskôr nevedel, musel som zdvihnúť zrak a premýšľať o týchto sračkách práve tu – už to bolo urobené. “

Existuje veľká šanca, že ľudia nemusia úplne oceniť „Whole Lotta Red“ so všetkými jej otvorenými pozvánkami na mosh a scream, kým ju Carti nebude môcť predviesť naživo. A vo veku COVID-19, kto vie, kedy sa to stane. Aspoň zatiaľ Carti neskončil s tetovaním Lil Wayna, aj keď jeho odhodlanie ísť proti srsti-testovať naše limity v tom, čo je v hip-hope prijateľné, dokonca aj medzi jeho fanúšikmi-už mal na rukáve..

Vyzdvihnúť a kópia hudobného vydania 2021 v obchode Inked Shop alebo na novinových stánkoch všade.