Jún je mesiacom hrdosti a aj keď boli fyzické prehliadky a udalosti odložené, my'stále virtuálne oslavujeme. Prvá pýcha sa konala v roku 1970, presne pred 50 rokmi, na pamiatku nepokojov v Stonewalle z roku 1969. 28. júna 1969 došlo v hoteli Stonewall Inn v Greenwich Village k protestom v reakcii na policajnú raziu. Ľudia v bare, ako aj v ďalších okolitých baroch, bojovali proti policajnej brutalite a proti nej'Je stále považovaný za jeden z najdôležitejších momentov v histórii LGBT. Dve z najvýznamnejších postáv nepokojov v Stonewalle boli Marsha P. Johnson a Sylvia Rivera, ktoré boli trans ženy farebných a dragúnskych kráľovien. Táto výtržnosť inšpirovala množstvo ďalších nepokojov a do značnej miery sa zaslúžila o založenie hnutia za práva homosexuálov.

Minulý rok's Pride, ktorá dostala názov Stonewall 50- WorldPride NYC 2019, bola najväčšou akciou Pride v histórii a len na Manhattane sa zúčastnilo viac ako 5 miliónov návštevníkov. Tento rok bude Pide kvôli pandémii veľmi odlišná – napriek tomu sa bude oslavovať.

V sobotu 27. júna je Global Pride Day, ktorý bude zahŕňať množstvo virtuálnych udalostí vrátane Pride Prom organizovaného Billboardom. My'robíme svoju časť tým, že sa delíme o niektoré z našich obľúbených tetovaní s tematikou LGBT, z ktorých mnohé boli napustené podivnými umelcami. Pozrite sa na všetok atrament s témou Pride v nižšie uvedenej galérii a dajte nám vedieť, ako na tom ste'Pýchu budem oslavovať v sekcii komentárov na sociálnych sieťach.