Alecia „Mixi“ Demner na prvý pohľad predstavuje paradox. Na jednej strane, ako speváčka hardrockového oblečenia Stitched Up Heart, je Mixi známa tým, že píše piesne s ťažkými témami a kvíli vokály nad chrumkavými riffmi. Ale na druhej strane, Mixi má temperamentnú a žiarivú osobnosť, najmä keď hovorí o mačiatkach, ktoré vychovala.

Všetko to začne dávať zmysel, keď sa pozriete na piesne na novom albume Stitched Up Heart s názvom „Darkness“. Mixiho texty, podobne ako jin a jang, ukazujú, že v našich životoch je dualita. Bez boja nemôžete triumfovať a práve o tejto druhej časti sa Mixi zaujíma v jednom z singlov albumu „Warrior“.

„V piesni„ Warrior “sme ju napísali ako super silnú pieseň„ Môžem robiť čokoľvek “a jednoducho ma to nechytilo,” vysvetľuje Mixi. „Necítil som sa autenticky, keby pieseň bola len o sile, pretože som sa nič o sile nedozvedel, kým som neprešiel všetkými vecami. Uvedomujeme si, akí silní môžeme byť, keď sme prekonali niektoré z najstrašnejších vecí v našom živote. “

Potom, čo sa vrátila a prepisovala verše, pieseň skončila presne tým, o čo Mixi išlo – autentická pocta vojakom. V konfrontácii s poruchou posttraumatickej stresovej poruchy, ktorá postihuje toľko ľudí, ktorí slúžia, je pieseň oveľa silnejšia než len ďalšia hymna mávajúca vlajkami a dobrá nálada..

V rámci svojich 10 skladieb sa „Darkness“ nebojí ísť na niektoré neuveriteľne bezútešné miesta. To však neznamená, že sa utápa v nešťastí. „Existuje mnoho introspektívnych textov, ktoré skúmajú naše najhlbšie a najtemnejšie tajomstvá,“ vysvetľuje Mixi, „oživenie týchto myšlienok a snaha spojiť sa s ľuďmi tak hlboko, ako by som len mohol. Pri každej jednej piesni, ktorú sme napísali, by som predtým meditoval a skutočne sa len pokúsil dostať do najtemnejších častí duše, dostať ju na svetlo a zmeniť ju na nádejnejšie a pozitívnejšie posolstvo. “

Predtým, ako sa chystáte ísť do štúdia a nahrať pokračovanie filmu Never Alone z roku 2016, Stitched Up Heart napísal 70 piesní. Sedemdesiat. Už len pohľad na toto číslo môže byť ohromujúci – nebolo by prekvapujúce, keby sa kapela cítila ohromená. Ale, ako vysvetľuje Mixi, to všetko bolo súčasťou procesu.

“Hodili sme veľa farby každým smerom, aby sme sa pokúsili vyjsť z našej komfortnej zóny a vytvoriť niečo jedinečné, také jedinečné, aké sme len mohli,” hovorí Mixi. “Mohli by sme ľahko urobiť ten istý záznam ako” Never Alone “a len ho rozšíriť, ale naozaj sme sa chceli pokúsiť posunúť obálku a presadiť sa ako umelci.”

Foto Curtis Noble

Foto Curtis Noble

Medzi procesom skladania piesní Stitched Up Heart a históriou vlastnej zbierky tetovania Mixi existujú určité paralely. Keď sa na ňu teraz pozeráte, vidíte nádhernú zbierku dobre urobených tetovaní pokrývajúcich jej telo, ale bolo treba veľa hádzania farieb, aby sa dostala tam, kde je dnes. Mixi si dala svoje prvé tetovanie vo veku 16 rokov, nie v obchode, ale na tetovacej párty, ktorú hodili niektorí starší priatelia. Vzhľadom na skúsenosti je poctou jej odolnosti, že niekedy dostala ešte jednu.

“Prvé tetovanie, ktoré som dostal, bola samozrejme trampská pečiatka.” Výborne, “smeje sa Mixi. “Bol som taký nervózny, že som vzal celú kľučku kapitána Morgana – v spodnej časti zostali asi dva alebo tri palce – a celú vec som si vypil, než som si sadol.” Potom, keď som si sadol, ten chlap sa pustil do toho a povedal: „Príliš krvácaš, musíš prestať.“ Potom som zvracal a omdlel. ”

Keď sa ráno zobudila, Mixi mala čiastočný diamant natretý na spodnej časti chrbta, míle ďaleko od hotového tetovania, ktoré si predstavovala. Tetovanie malo byť niečo ako zo zápisníka Lisy Frankovej. “Túto vec som nakreslil na hodine výtvarnej výchovy,” hovorí Mixi. “Je to veľrybí chvost, má vlny a motýlie krídla a všetko, čo tvarohové veci kreslíš, keď máš 16-ročné dievča.”

V úmysle dokončiť tetovanie sa Mixi čoskoro naučila cennú lekciu. Niekedy, keď vojdete do správneho tetovacieho obchodu s veľmi nesprávnym tetovaním, neobťažujú sa požiadať o váš preukaz totožnosti. A jej cesta sa začala.

Povedať, že Mixi je milovník zvierat, je dosť pravdepodobne podhodnotením storočia. Prirodzene, jej zbierka tetovania to odráža. Niektoré z jej tetovaní zahŕňajú jednorožca (počet mýtických zvierat!), Leva, tigra a čoskoro k nej pribudne aj vlk..

“Môj otec dostal svoje prvé tetovanie minulý rok a má 60 rokov,” hovorí Mixi. “Nikdy si nemyslel, že sa dá tetovať.” Vzal som ho na túto rockovú plavbu s názvom Shiprock, bolo to prvýkrát, čo počúval superťažké kapely, zamiloval sa do toho a ponoril sa do rockovej komunity. Kúpil si tieto dočasné tetovania s nalepeným rukávom z lode a páčil sa mu ich vzhľad. Rozhodol sa teda, že chce získať polovičný rukáv.

“Môj otec sedel 10 hodín a dostal na ruku pol rukávu vlka,” pokračuje Mixi. “Plánujem si dať ďalšie na zadnú časť nohy, zodpovedajúce tetovanie vlka, aby som naň mohol vždy myslieť.” A je to chlap, ktorý si nikdy, nikdy nemyslel, že by sa dal tetovať. “

Rovnako ako my všetci ostatní, Mixi sa snaží z uzamknutia vyťažiť maximum. Celý ten čas doma jej dal príležitosť venovať sa jednej zo svojich veľkých vášní – výchove mačiatok.

Potom, čo sa pred piatimi rokmi rozhodla byť triezva, Mixi hľadala veci, ktoré by jej zabrali čas. Narazila na triedu kŕmenia mačiatka fľašou a rozhodla sa, že to znie superzábavne a náhodne. Krátko nato sa ocitla v mačacej sprche, ako bábätko, ale oveľa roztomilejšia.

„V mačacej sprche hovorili:„ Ach, už si trénoval, ako kŕmiť z fľaše? Chcete pestovať jedno z týchto detí? ‘“ Hovorí Mixi. “Skončil som s týmto malým malým čiernobielym mačiatkom, myslím, že mal dva týždne.” Dal som mu meno Oreo. ”

Oreo bolo prvým z 33 mačiatok, ktoré speváčka vychovala. Tiež vychovala jedno šteniatko, ale skúsenosť bola, jemne povedané, veľmi chaotická. Akonáhle je každé mačiatko pripravené, odovzdá ich späť do Kitten Rescue L.A., aby sa postarali o ich adopciu. “Môžem sa rozlúčiť iba raz,” hovorí Mixi. “Je to najťažšie, keď ste vyrástli z tohto malého dieťaťa, ktoré si myslí, že ste jeho mama.” Ale v určitom bode sa musím rozlúčiť, inak by som už mal 33 mačiek. “

Mixi by nikdy nenašla hlbokú lásku, ktorú má ku každému pestúnskemu mačiatku, keby sa nikdy nepotopila do bodu, kedy by potrebovala byť triezva. Opäť sa ukazuje, že aj v našich najtemnejších chvíľach sa nájde svetlo.