Nachádza sa v Soho's Grit N Glory Tattoo Boutique, Raduj sa Wang si vybudovala povesť kráľovnej jemných a elegantných kvetinových tetovaní. Jej talent pritiahol tisíce klientov, z ktorých mnohé by nikdy nenapadlo si dať tetovať, než by videli jej ženské vzory. Avšak, tam'je pre tohto umelca so sídlom na Manhattane viac ako pekné portfólio. Ona's tiež mení životy ľudí, ktorí trpia poruchami duševného zdravia a poškodili si seba bezplatným tetovaním. Wang každý mesiac daruje šťastnému klientovi bezplatné tetovanie a na oplátku ho požiada o dar jednej z troch charitatívnych organizácií. Pozrite sa, ako s týmto projektom začala a čo dúfa, že svet naučí vracať atramentom.

Snímka obrazovky 2018-12-07 o 9.57.30 hod

Kedy ste sa prvýkrát rozhodli rozdať tetovanie niekomu, kto sebapoškodzuje a aká bola vaša motivácia za týmto rozhodnutím?

 Radosť: V skutočnosti som začal tým, že som výrazne zľavil zo zakrytí sebapoškodzovania, ktoré som urobil, a v skutočnosti som o tom nepísal, pretože som na to chcel ísť potichu. Potom som si však uvedomil, že by bolo pravdepodobne lepšie to urobiť verejnejšie a osloviť ľudí, ktorí s ťažšími jazvami potrebovali najväčšiu pomoc.. 

Inšpirovalo ma niekoľko umelcov'videl som online, ako ponúka bezplatné krytie jaziev po sebapoškodení, a mal som pocit, že som teraz na mieste, kde si môžem dovoliť ponúknuť niečo podobné 

Ako sa z toho stalo niečo, čo robíte mesačne a ako sa tento projekt vyvíjal v priebehu času?

Stále riešim niektoré detaily, takže sa projekt v priebehu času vyvíja. Teraz dávam prednosť kusom podľa závažnosti, aby som na prvé miesto zaradil tých, ktorých ostatní umelci pravdepodobne odmietnu. Tiež som sa rozhodol skúsiť urobiť viac ako jeden za mesiac, ale vzhľadom na môj cestovný plán a už rezervované schôdzky to musím zatiaľ ponechať na jednom mesačne..

Snímka obrazovky 2018-12-07 o 9.52.18 hod

S akými výzvami sa stretávate ako umelec tetujúci jazvy?

Zjazvená koža je na určitých miestach vyvýšená a na iných zapustená. Tiež nepotrebuje atrament, rovnako ako čistú pokožku. Bola to obrovská učebná skúsenosť, pokiaľ ide o výber ihiel a ďalšie techniky.

Aké rôzne techniky, farebné palety alebo prístupy používate pri tetovaní cez jazvy?

Rýchlo som sa dozvedel, že veľké časopisy nedokážu nasýtiť ťažké jazvy, takže veľa z týchto projektov je časovo náročnejších, pretože musím použiť menšie usporiadanie ihiel na nasýtenie každej časti medzi jazvami jednotlivo. Tiež mám tendenciu používať viac čierneho atramentu na prekrytie hlbších jaziev, aby nevyzerali príliš zreteľne ako pri svetlejších farbách.

Snímka obrazovky 2018-12-07 o 9.52.03 ráno

Čo je najprínosnejšou časťou procesu a ako ich príbehy ovplyvňujú vás osobne?

Myslím si, že najdôležitejšia časť je, že požadujem, aby každý daroval tri charitatívne organizácie, ktoré som vybral. Chcem urobiť rozdiel nielen pre jednotlivcov, ktorí dostávajú krytie jaziev, ale aj pre komunitu duševného zdravia ako celok.

Ktoré charitatívne organizácie sa môžu vaši klienti rozhodnúť darovať a ako ste si ich vybrali?

Tri charitatívne organizácie, ktoré som si vybral, sú: 

Americká nadácia pre prevenciu samovrážd, ktorá je národnou charitatívnou organizáciou a poskytuje služby tým, ktorí majú samovražedné myšlienky a tým, ktorí stratili blízkeho samovraždu.. 

Nadácia pre mozog a správanie, ktorá udeľuje granty, aby odhalila viac o duševných chorobách, ako sú depresia, úzkosť, schizofrénia a ďalšie.

Nadácia Trevor, ktorá poskytuje krízovú intervenciu a prevenciu samovrážd pre mladých dospelých LGBTQ.

Na pokrytie všetkých základní som vybral tieto tri. Pokúšal som sa premýšľať o tom, ktoré nadácie poskytujú potrebnú pomoc, a skutočne išlo o tri hlavné veci, ktorými sú výskum, krízová intervencia a špecializované krízové ​​služby pre tých, ktorí zápasia so svojou rodovou identitou a sexuálnou orientáciou.. 

Snímka obrazovky 2018-12-07 o 9.53.06 ráno

Aký je váš postup pri výbere niekoho na bezplatné tetovanie a ako vyzerá demografický údaj klientov?

Môj postup je podobný spôsobu, akým si rezervujem bežné schôdzky. Žiadam ich nápad, referencie na fotografie a ich dostupnosť. Potom si vyberiem vybraných klientov, ktorí majú najťažšie jazvy, a podľa toho sa ich snažím rezervovať. Väčšinou typy tetovania, ktoré robím, florals, priťahujú viac klientiek vo veku od 18 do 30 rokov.

Čo by ste chceli, aby viac ľudí vedelo o sebapoškodzovaní a duševnom zdraví?

Myslím si, že veľa ľudí považuje sebapoškodzovanie za volanie o pozornosť, ale podľa mojich skúseností s mojimi klientmi sú väčšinou vždy v skrytých oblastiach svojho tela. Bohužiaľ, na duševných chorobách je stále veľa stigiem, ale niečo také trvá, kým sa zmení.

Snímka obrazovky 2018-12-07 o 9.53.56 ráno

Okrem pomoci ľuďom v prospech ľudí, ktorí si ubližujú, aké ďalšie príčiny a charity ste pracovali ako tetovač?

Mám tiež veľké šťastie, že pracujem v Grit N Glory, čo je obchod, ktorý sa skutočne venuje získavaniu finančných prostriedkov na charitu a dobré veci. Napríklad prechádzame dni pre ACLU a ASPCA. Okrem nich spolupracujem aj s Markom Wadeom, ktorý je tetovacím umelcom v New Yorku, aby získal finančné prostriedky na charitu a pravidelne rozdával tetovanie na spoluprácu. Práve sme urobili jeden, ktorý získal viac ako 4 000 dolárov na výskum rakoviny a dúfame, že v budúcnosti urobíme oveľa viac.

Čo iného by mali ľudia vedieť o sebapoškodzovaní, tetovaní cez jazvy a duševnom zdraví?

Dúfam, že si z toho každý môže zobrať to, čo z toho, čo vás bolí, urobiť na niečo krásne, bez ohľadu na to, ako to môžete interpretovať. Mám tiež depresiu a úzkosť a nasmeroval som to na to, aby som sa stal najlepším umelcom, akého môžem a pokúsil som sa urobiť radosť ľuďom svojou humornou a charitatívnou prácou. Bez ohľadu na situáciu, s ktorou sa stretávate vo svojich mladších rokoch, vedzte, že všetko sa môže zmeniť. Nikdy som si nepredstavoval, že by som bol úspešný tetovač, ale niekedy musíte nabrať odvahu a urobiť niečo úplne mimo svojich komfortných zón, pretože každý je schopný byť úspešný a potom svoj úspech následne využiť na pomoc druhým..

Snímka obrazovky 2018-12-07 o 9.54.28 hod

Čo si myslíte o jej filantropickom úsilí? Podeľte sa o svoje myšlienky, názory a otázky v sekcii komentárov na Facebooku.