Priestor je strašidelný. Viem, že to nemusí byť najoriginálnejšia myšlienka na svete, ale je to tak'je ten, ktorý ma necháva hľadieť do stropu mnoho bezsenných nocí. Teraz viem, že ja'Pravdepodobne sa v blízkej dobe nebudem motať po vesmíre, ale to nie'to znamená, že som v bezpečí pred vesmírom'číha nebezpečenstvo. A ty tiež nie. Pretože asteroidy a kométy sú veľmi skutočné veci so schopnosťou zničiť celý život na tejto planéte bez mihnutia oka. Opýtajte sa dinosaurov. 

To'Je príjemné myslieť na priestor ako na jednu veľkú prázdnu miestnosť, v ktorej sú hádzané hviezdy, planéty a mesiace, ale všetky v takých extrémnych vzdialenostiach od Zeme, že sme'nikdy sa s nimi nestretnem Iste, mimozemšťan alebo dvaja môžu nájsť cestu na našu planétu na návštevu, ale je pravdepodobné, že nie sme'v blízkej dobe proti nim budem musieť urobiť epický boj. A aj keby sa to stalo, možno by sme mali šancu na prežitie. Ale ak sa 15 -kilometrový meteorit chce pozrieť na malebné pláže Miami? My'si úplne v prdeli. 

Ja'Nesnažím sa vás tu vystrašiť, ale je tu viac ako málo komét a asteroidov, ktoré si krátia čas, než narazia na Zem a ukončia život, ako ho poznáme.. Vedci objavili zhruba 5 000 komét a milióny asteroidov vo vesmíre. Je pravdepodobné, že existuje mnoho, oveľa viac ďalších'nebolo objavené. 

Kométy sú z týchto dvoch menej nebezpečné, pretože je menej pravdepodobné, že sa zrazia so Zemou a často sú vyrobené z ľadu (na rozdiel od kameňa), čo znamená, že by boli menej deštruktívne. Trochu ironicky sa komét ľudia v dávnych dobách najviac báli, pretože mnohí považovali výskyt kométy na oblohe za predzvesť nešťastia.. 

Asteroidy, na druhej strane, don'nemáš ozdobný chvost, takže nemáš'Naozaj ich nevidím prichádzať. A ak takto smeruje veľký človek, tak v skutočnosti neexistuje'nemôžeme s tým nič urobiť. Myslím, že by sme mohli poslať tím z svet's najtalentovanejšími hlbinnými vŕtačkami, ale potom my'Musel som vydržať veľa piesní Aerosmith a smrť by bola úprimne lepšou voľbou. 

Možno je to práve schopnosť dodať smrteľnú ranu celej našej planéte, vďaka ktorej sú kométy a asteroidy pre nás veľmi fascinujúce. Pozrite sa teda na tieto tetovania, než sa necháme sfúknuť do kovárne.