Guillermo del Toro je vizionársky filmár známy svojimi dielami v žánroch sci -fi, fantasy a hororu. Filmy Del Toro sú vizuálne príťažlivé, spájajú grotesku s krásnymi a vytvárajú vznešené umelecké diela, vďaka ktorým jeho diváci nič nehovoria..

Kariéra Del Toro začala v jeho rodnom Mexiku, keď začal experimentovať so svojim otcom'Fotoaparát Super 8 vo veku 8 rokov. Del Toro bol fascinovaný filmami, ktoré videl ako dieťa, a začal vytvárať vlastné napodobňujúce svojich hrdinov. Inšpiroval sa filmami o monštrách z 50. rokov, ako napríklad „Tvor z Čiernej lagúny“.

Po sérii úspechov v nezávislom kine v deväťdesiatych rokoch prešiel del Toro začiatkom roku 2000 k veľkým lacným hollywoodskym stanom s úspechom „Hellboy“'' v roku 2004. Priaznivci komiksovej série Mika Mignolu si obzvlášť užívali, ako verní komiksom del Toro zostali, čo dokazuje, že na film hľadel skôr ako na umelecké dielo, než na komiksový film, ktorý by bol náhodne vyrobený za rýchly peniaz..

Filmy spoločnosti Del Toro zahrnujú používanie praktických efektov s obmedzeným, ale usilovným používaním zelenej obrazovky. Del Toro vytvorením nepoškvrnených sád oživil vo svojich filmoch fantastické prvky, ako napríklad Mechas z filmu „Pacific Rim“ a strašidelné panstvo „Crimson Peak“. Obmedzením používania CGI v jeho filmoch sú del Torove svety realistické a existujú za záverečnými titulkami..

Jeho legendárne tvory, ako napríklad Pale Man a Faun z filmu „Pan’s Labyrinth“, ožívajú používaním make -upu so špeciálnymi efektmi, pričom častým spolupracovníkom Doug Jonesom je tieto kostýmy. Del Toroove tvory, aj keď sú groteskné, často vykazujú to najlepšie v ľudstve, zatiaľ čo ľudia, často v autoritatívnom postavení, vykazujú to najhoršie..

Osobne nominovaný na celkom päť cien Akadémie, pričom jeho filmy získali celkovo 20 nominácií v rozpätí 11 rokov, získal del Toro v roku 2018 prestížnu trofej za najlepšiu réžiu za „Tvar vody“. Film by v ten večer pokračoval v získanie najlepšieho filmu a dokázal by, že filmy raz a navždy, o ženách, ktoré sa zamilujú do rybacích mužov, diváci túžia..

Ako fanúšikovia del Torovej filmografie a jeho výraznej predstavivosti sa pozeráme na najlepšie tetovania inšpirované del Torovými rozmarnými majstrovskými dielami. 

Portréty del Toro

"Pekelny chlapec"

"Panva's Labyrint"

"Pacific Rim" 

"Crimson Peak" 

"Tvar vody"