Tradície a zvyky smrti sú na celom svete veľmi rozmanité. Niektoré kultúry sa blížia k odchodu milovanej osoby s konzervatívnymi službami a iné k oslave. Jeden zo sveta'Najunikátnejšie a najfarebnejšie postupy smrti pochádzajú z Ghany z oblasti Greater Accra a sú známe ako fantasy rakvy. Fantasy rakvy sa vyvinuli z figurálnych palankýnov, ktoré boli totemami používanými na prepravu kráľovských ľudí z Ga. Dnes ich farebné prevedenie inšpirovalo množstvo zručných stolárov vrátane Paa Joea, ktorý'je svetovo preslávený svojimi avantgardnými rakvami.

Paa Joe vytvára komplikované rakvy od roku 1989 a bol bývalým učňom tesárskeho majstra Kane Kwei, ktorý začal podnikať v päťdesiatych rokoch minulého storočia. Počas svojej kariéry Joe vytvoril jedny z najhonosnejších a najsmiešnejších rakiev, aké si možno predstaviť – od tenisiek Nike cez bagety až po lietadlá a ryby..

Joe'Diela boli nielen oslavované v celej Ghane, ale ich oceňujú aj zberatelia v galériách po celom svete. My'v nižšie uvedenej galérii sme vybrali niektoré z našich obľúbených vlastných kúskov, pozrite sa na ne a dajte nám vedieť, čo si o jeho práci myslíte, v sekcii komentárov.