Len málo komiksových postáv malo na svet väčší vplyv ako Wonder Woman. Od svojho debutu v roku 1941 Wonder Woman inšpirovala generácie žien, aby sa stali lídrami a ukázali svetu svoju silu bez toho, aby cítili potrebu obetovať svoju lásku a súcit..

Wonder Woman je ako svoje alter ego, princezná Diana z Themysciry, diplomatkou svojej krajiny a silnou amazonskou bojovníčkou. Aby Diana zachovala svoju skutočnú identitu pred vonkajším svetom, riadi sa jemným, a nie vôbec podozrivým menom Diana Prince, a odpracovala nespočetné množstvo kariér od sestričky americkej armády po veľvyslanca OSN. Wonder Woman'Pôvod sa od jej debutu neustále mení. V štyridsiatych rokoch minulého storočia ju vyrobila z hliny a k životu ju priviedla jej matka Hippolyta, kráľovná Amazónie. V posledných rokoch bol jej zadný príbeh znova uznaný za dcéru Hippolyty a Dia, ktoré sa narodili po krátkom milostnom vzťahu, čím sa z Wonder Woman stala demi-bohyňou..

Dizajn Wonder Woman výrazne ovplyvnil tvorca William Moulton Marston'vzťah so svojou manželkou Elizabeth a ich životnou partnerkou Oliviou Byrne. Marston, inšpirovaný svojim polyamorickým vzťahom, chcel osláviť silné a starostlivé ženy vo svojom živote tým, že vo svojej postave prejaví tieto rovnaké vlastnosti. Pred vytvorením Wonder Woman bol Marstonovým najväčším úspechom vynájdenie prvého polygrafického testu, referencie, ktorá neskôr ovplyvnila jej najikonickejšiu zbraň Lasso pravdy..

Mimo komiksov je Wonder Woman známa predovšetkým vďaka prelomovému televíznemu seriálu z roku 1975. Zobrazenie postavy Lyndy Carterovej bolo veľmi chválené a inšpirovalo generáciu detí, aby sa stočili do superhrdinov. Až 75 rokov po svojom prvom vystúpení však Wonder Woman debutovala naživo v akčnom filme „Batman v Superman: Dawn of Justice“ z roku 2016, ktorý stvárnil Gal Gadot. Gadot si túto úlohu zopakoval nasledujúci rok v kasovom hite Patty Jenkinsovej „Wonder Woman“, čím získala chválu za zobrazenie a ďalšie doplnenie postavenia Wonder Woman ako ikony popkultúry..

Aj keď netrpezlivo očakávame vydanie pokračovania „Wonder Woman 1984“, ktoré je v súčasnej dobe odložené z dôvodu prebiehajúcej pandémie, zostavili sme najlepšie tetovania Wonder Woman, aby sme obdivovali jej silu, múdrosť a krásu..