Potrebujete talent a elán, aby ste sa postavili nad dav v holičskom priemysle. Sophie „Stay Gold“ Pok určite vyniká, strávila posledné desaťročie stúpaním na vrchol balíka. Sadli sme si so superhviezdou ovládajúcou strihačku, aby sme zistili, prečo sa rozhodla pre kariéru holiča, ako cestovanie ovplyvnilo jej úlohu učiteľky a čo príde v roku 2020..

Kedy ste prejavili záujem stať sa holičom a ako ste začali vstupovať do tohto odvetvia?

Pripojil som sa k priemyslu z čistého šťastia. Intenzívne som sa zúčastňoval akademických kurzov pre kurzy obchodnej administratívy a psychológie, ale chcel som si raz vyskúšať kreatívne odbytisko. V tom roku som si dal prestávku a potom som sa už nevrátil. Išiel som na miestnu vysokú školu, aby som absolvoval kozmetológiu, a povedal som si „Ok, uvidíme, kam to pôjde“. Vôbec som netušila, čo ma čaká, ale len to, že ma bavilo to, čo som sa vtedy učila, čo boli farby a dlhé vlasy. Až dva roky po získaní licencie som skočil do práce v holičstve. Čas letí a tu sme teraz, trvá to už 10 rokov.

Ako ste vyvinuli svoj štýl holiča a čo odlišuje dobrého holiča od veľkého holiča??

Môj štýl strihania sa postupom času vyvíjal a bol ovplyvnený typmi obchodov, v ktorých som pracoval. Začal som v tradičnejšom obchode a nakoniec som prešiel na moderné štýly a strihanie vo voľnej forme, keď som začal cestovať po svete. Pre mňa je rozdiel medzi dobrým a skvelým v tom, že dokážem vziať to, čo klient chce, plus vaše odporúčania, a vytvoriť niečo, z čoho je nadšený. Tiež je pre mňa dôležité detaily každého strihu a hovorím o každom jednotlivom OBCHODE. Viem, že to môže znieť bláznivo, ale je to dôležité. Účesy môžu u ľudí vyvolať emóciu, keď odchádzajú so vztýčenou hlavou. To môže posilniť ich sebavedomie a zlepšiť ich celkový vzhľad. Každý sa najskôr pozrie na vašu tvár a vlasy.

Akú úlohu vo vašej práci zohráva vzdelávanie a čo ste sa naučili z vyučovania na celom svete?

Vzdelanie pre mňa hrá obrovskú úlohu, pretože akonáhle som začal cestovať, bol som vystavený oveľa viac, že ​​som si mohol vziať so sebou domov. Pomohlo mi to lepšie porozumieť tomu, čo som počas vyučovania robil. Je šialené, ako tento proces funguje. Cestovanie ma naučilo žiť v nepohodlných priestoroch a situáciách. Nie vždy viete, čo sa deje, a v momente neistoty sa deje rast a zázraky. Je to tiež miesto, kde sa o sebe začnete dozvedieť oveľa viac. Cestovanie mi dáva veľa času na premýšľanie a reorganizáciu myšlienok. Je pravda, čo sa hovorí, že kvalita vášho života závisí od typu myšlienok, ktoré máte.

Ako ste postupovali pri vytváraní vlastného strihača a aký bol postup od návrhu po súčasnosť?

Ak ma niekto pozná, vie, ako veľmi milujem technológie. Na začiatku svojej kariéry som bol feťákom strihača. Investoval som do najnovšej a najväčšej zo všetkých spoločností, ktoré vyrábali nožnice, pretože som bol posadnutý tým, ako fungujú a ako sa navzájom líšia. Niečo na tom, ako ma zvuky čepelí chrumkajúcich po vlasoch jednoducho fascinovali. Rýchlo dopredu za posledné štyri roky som nastúpil s inovatívnou technologickou spoločnosťou BaByliss Pro. Absolvoval som s nimi niektoré z najväčších etáp na celom svete a bolo pre mňa požehnaním mať príležitosť mať vlastnú edíciu strihačov. Nebolo to obrovské len pre mňa, ale aj pre nich. Čierna bola jednoduchá voľba, ale ja som vo farbe celkom neutrálny a kto nemá rád čiernu? Tiež sme sa uistili, že máme vlastný vyblednutý nôž, ktorý je súčasťou každého páru. Za tie roky som si niektoré druhy čepelí zamiloval viac ako ostatné a načasovanie toho všetkého bolo v dokonalej harmónii. Každá sada je vybavená tým, čo si myslím, že je dokonalá čepeľ dnešnej doby: zladená s jej schopnosťou pracovať dve hodiny na plné nabitie a piatimi aretačnými zarážkami, ktoré ľuďom pomôžu udržať si organizáciu vo svojej práci. Čo viac si môžete priať?

Aké to je byť ženou v tomto odvetví a vždy to bolo vítané?

Zo začiatku to bolo ťažké, ale čo nie? Ľudia chvíľu pochybovali, či môžem vyblednúť, ale časom sa zlepšíte vo svojich schopnostiach a úsudok sa stane menej. Jedna vec, ktorej sa držím, mi pomohla, že som tieto chvíle využil ako palivo, aby som sa posunul ďalej a stal sa výnimočným. V tomto odvetví musíte zamieriť vysoko, alebo jednoducho splynete s davom. Mal som oči, pretože som bola žena, ale buď to necháš zlomiť, alebo ťa motivuje. Vždy si môžete vybrať, čo budete robiť s tým, čo sa vám stane.

Aký je jeden z najpamätnejších momentov, ktoré ste prežili s klientom v kresle, a prečo to na vás zapôsobilo?

Táto mama a dcéra za mnou prišli zo severu. Jej dcéra chodila do juniorky a už mala farbené vlasy. Bolo neobvyklé vidieť rodičov, ktorí v mladom veku umožňovali svojim deťom byť tak expresívne. Chcela niečo divoké, čo by mohlo odhaliť jej osobnosť. Dalo by sa povedať, že bola umelecká, ale skutočne plachá. Jej mama ma požiadala, aby som jej povedal o svojom príbehu, ako som sa stal. Chcela, aby pochopila, že ak sa pustíte do niečoho kreatívneho a máte veci, ktoré idú proti vám, nenechajte sa tým zastaviť a choďte naplno po niečom, čo milujete. Vidieť túto matku, ako veľmi podporuje umenie svojej dcéry, ma skutočne inšpirovalo, pretože si myslím, že v dnešnom svete chýba. Tlak na vysokú školu a nemilovanie toho, čo robíte, len preto, že niekto povedal, že je to dobré alebo že vám to sľubuje bezpečnosť do budúcna. Na konci tejto schôdzky ste videli, ako sa to malé dievča zamieša do seba, keď vidí, aké má vlasy. Hrialo ma to pri srdci hneď.

Aký je najlepší spôsob, ako vstúpiť do tohto odvetvia a ako sa líši od toho, ako ste začínali?

Buďte otvorení všetkým vedomostiam a nasajte všetko, čo môžete. Čo je teraz iné, je to, že sa môžete naučiť sady zručností za polovicu času. Musíme pokračovať v rozvoji priemyslu. Vzdelanie je tiež oveľa prístupnejšie a môžete trénovať pod ľuďmi, ku ktorým vzhliadate.

Čo je vo vašej súprave a prečo sú tieto nástroje vašou prioritou?

Moja súprava má samozrejme môj čierny FX, zlatý zastrihávač, fóliový holiaci strojček, moje zlaté nožnice, texturizer a karbónový hrebeň sú nevyhnutnosťou s práškom na textúru. S týmito vecami môžem vytvoriť akýkoľvek štýl bez námahy.

Aké štýly vytvárate najradšej a čo by ste chceli v budúcnosti robiť ešte viac?

Moje obľúbené štýly sú hybridné štýly, ktoré zahŕňajú strihanie nožnicami, ale sú zmiešané s dlhším strapatým vrchom vytvoreným nožnicami. Toto je moje obľúbené kombo už najdlhšie. Myslím, že to vyplýva z môjho kozmetického vzdelania, zmiešaného s výcvikom, ktorý som mal v holičstve. Je to najlepšie z oboch svetov.

Aké ciele máte do roku 2020 a ako ich plánujete uviesť do pohybu?

Rok 2020 bude orechový. V polovici roka uvádzam na trh nové produkty a som nadšený, že môžem oznámiť, aké presne budú. Plus plánujem pokračovať vo svojom osobnom kurze, ako pomôcť ľuďom vybudovať si pre seba lepšie podnikanie. Trieda Zlatá zóna pokračuje budúci rok, svoj kurz som zahájil pred niekoľkými týždňami a stala sa tá najbláznivejšia vec: vypredalo sa do 45 minút! Otváralo sa mi to a odvtedy som sa cítil na tomto deviatom oblaku. Nikdy som sa necítil viac inšpirovaný, aby priniesol hodnotu môjmu odvetviu. Budúci rok budem cestovať ešte viac, takže si musím užiť to, čo z tohto roku zostalo.