Červený atrament a svrbivé tetovanie! Ako zaobchádzať bez poškodenia atramentu.

Pomoc je na ceste!

Druhá najčastejšia „sťažnosť“ po „Bolí to!“ Je „Do čerta. Toto je svrbenie! “ Existuje nespočetné množstvo teórií, prečo vás tetovanie svrbí, existuje však niekoľko konkrétnych dôvodov a my ich tu prediskutujeme. Skôr ako začneme, aj keď je tetovanie najcitlivejšie na svrbenie, keď je čerstvé, pocit môže vybuchnúť kedykoľvek počas procesu hojenia..

Pravidlom však nikdy nie je poškriabať toto tetovanie, bez ohľadu na to, aká zlá je túžba … obzvlášť, ak sa stále uzdravuje. To by bol dobrý spôsob, ako zaručiť stratu atramentu a potenciálne spôsobiť infekciu.

Druhá najčastejšia „sťažnosť“ po „Bolí to!“ Je „Do čerta. Toto je svrbenie! “ Existuje nespočetné množstvo teórií, prečo vás tetovanie svrbí, existuje však niekoľko konkrétnych dôvodov a my ich tu prediskutujeme. Ešte predtým, ako začneme, aj keď je tetovanie najcitlivejšie na svrbenie, keď je čerstvé, pocit môže vybuchnúť kedykoľvek počas procesu hojenia..

Pravidlom však nikdy nie je poškriabať toto tetovanie, bez ohľadu na to, aká zlá je túžba … obzvlášť, ak sa stále uzdravuje. To by bol dobrý spôsob, ako zaručiť stratu atramentu a potenciálne spôsobiť infekciu.

Tu je dôvod, prečo vás môže tetovanie svrbieť

žena-1210061_1920

Pomoc je na ceste!

Pozrite sa, keď sa necháte tetovať, vaše telo (a koža) reaguje, akoby sa práve zranilo. Koža sa prirodzene zapáli a pracuje na prevencii infekcie a na regenerácii. Typickou reakciou na tento proces je svrbenie pokožky.Pretože tetovanie odhalilo niektoré hlboké vrstvy epidermy (horná vrstva) a dermis (stredná vrstva) kožných tkanív vzduchu, vode, nečistotám atď., Váš čerstvý atrament je čas, kedy je najzraniteľnejší na infekciu. To nie je v pohode. Ak sa teda oblasť nakazí, okrem svrbenia vás môže postihnúť aj opuch, začervenanie a dokonca aj výtok. Ak je infekcia dostatočne závažná, môžete cítiť horúčku a mať zimnicu. To si vyžaduje návštevu lekára.Červená farba je známa tým, že spôsobuje problémy zberateľom tetovania. Pre mnoho ľudí je sulfid ortuti niečo, s čím si ich telo dobre nerozumie. Alergická reakcia sa však môže vyskytnúť u akejkoľvek farby, podľa Americkej akadémie dermatológie (AAD) sa alergická reakcia môže objaviť ihneď alebo dokonca niekoľko rokov po tetovaní. V dôsledku toho môžete mať silné svrbenie spolu s začervenaním a hrčkovitými vyrážkami.Pozrite sa, ak pôjdete do útržkovitého obchodu, je pravdepodobné, že to nebude čisté, sterilné. Vyberte si dôveryhodný obchod a dokončite svoju prácu. Od toho závisí vaše zdravie a dobré tetovanie.Sarkoidóza je autoimunitný stav, ktorý môže nastať desaťročia po tom, ako ste sa pôvodne dali tetovať. Tento stav postihuje vaše vnútorné orgány a z nejakého dôvodu je tiež známe, že spôsobuje staré svrbenie a zápal pri starom tetovaní.Toto je ďalší zvláštny prípad, ale stáva sa to. Niektorí ľudia po absolvovaní magnetickej rezonancie (magnetická rezonancia) hlásili vo svojom staršom tetovaní svrbenie a opuch.Tieto krémy môžu zasahovať do prirodzeného procesu hojenia vášho tela. Na svrbivé, staršie tetovanie však môžete použiť lokálny hydrokortizón.Podľa Nadácie Nemours Cool môžu obklady zmierniť svrbenie a zároveň zmierniť opuch. Pred použitím akýchkoľvek obkladov okolo nedávneho tetovania sa však opýtajte svojho lekára.Toto je kľúč vo všetkej starostlivosti o tetovanie, či už ide o čerstvé tetovanie alebo desaťročia staré tetovanie. Po prvom týždni používajte na tetovanie hydratačný krém bez vône a pre ich život odteraz ďalej! Pre staré tetovanie sú vašou najlepšou voľbou pleťová voda na báze ovsených vločiek alebo jedno z kakaového masla.Ak máte už existujúce ochorenie pokožky (ekzém, rosacea, psoriáza atď.) A domnievate sa, že to spôsobuje svrbenie vášho tetovania, navštívte svojho lekára, aby vám mohol predpísať topický krém. aby ste predišli svrbeniu a ďalším komplikáciám vášho imunitného systému. Tu chceme zopakovať. Ak si myslíte, že je vaše tetovanie infikované, navštívte lekára čo najskôr. Infekcia môže spôsobiť zničenie tetovania a viesť k vážnemu zdravotnému problému.

Je súčasťou bežného liečebného procesu

Pozrite sa, keď sa necháte tetovať, vaše telo (a koža) reaguje, akoby sa práve zranilo. Koža sa prirodzene zapáli a pracuje na prevencii infekcie a na regenerácii. Typickou reakciou na tento proces je svrbenie pokožky.