Sara Fabel, badassová fínska tetovačka

Od učiteľa na základnej škole po tatéra

Sara Fabel, rodená Sari Katriina Virtanen, je fínska modelka, ilustrátorka, tetovačka a herečka. Fabel žila vo fínskych Helsinkách až do neskorých tínedžerských rokov a študovala, aby sa stala výtvarnou pedagogičkou. Sara sa venovala fotografii a digitálnym médiám a učila študentov v prvom až deviatom ročníku, potom sa presťahovala do Austrálie, aby sa začala venovať tetovaniu..

Fabel začala propagovať svoje umelecké diela a modelovanie prostredníctvom platforiem sociálnych sietí a do konca roku 2010 si vytvorila základňu sociálnych fanúšikov okolo týchto záľub. Po presťahovaní sa do USA v roku 2013 Fabel odišla z modelingu a hrala vo filme Anarchy Parlor ako jedna z vedúcich herečiek. Od nakrúcania filmu Anarchy Parlor Sara pomaly končí s modelingom, ako aj s herectvom a momentálne žije v Los Angeles, aby sa venovala svojmu umeniu a tetovaniu..

Sara Fabel, Anarchy Parlor, Tattoo Artist, Tattoo Model, Inked Magazine, Inked Interview

Pozrite si rozhovor

Sara Fabel, Anarchy Parlor, Tattoo Artist, Tattoo Model, Inked Magazine, Inked InterviewBože, stále sa prikrývam, keď sa používa výraz „model“. Neviem prečo. Ale áno, byť modelkou bolo určite na prvom mieste. Modelingu som sa venoval ako koníčku, aby som si našiel nových priateľov a našiel si zábavu, ktorá by zahŕňala niečo kreatívne, nie sedenie v baroch. Neskôr sa tento koníček zmenil na organizované komerčné modelovanie. Aj keď to bolo dosť krátke, bol to zážitok, ktorý otvoril oči. Som nesmierne vďačný, že som to robil tak dlho, ako som to robil, a som pokorný za spojenia a priateľstvá, ktoré som počas týchto rokov nadviazal.Sara Fabel, Anarchy Parlor, Tattoo Artist, Tattoo Model, Inked Magazine, Inked InterviewSara Fabel, Anarchy Parlor, Tattoo Artist, Tattoo Model, Inked Magazine, Inked InterviewSara Fabel, Anarchy Parlor, Tattoo Artist, Tattoo Model, Inked Magazine, Inked Interview

Aké to bolo vyrastať vo Fínsku a ako vás to formovalo ako umelca?

Osobne mám pocit, že Fínsko môže byť veľmi chladné prostredie na život, a tým nehovorím o očividných problémoch so severným podnebím, ale skôr o tom, ako sú ľudia introvertní. Detstvo som strávil kreslením a zábavou. Bola to moja obľúbená zábava a prerástla do kariéry učiteľa výtvarnej výchovy a neskôr výtvarníka a tetovania.