Keď Lady Gaga si dal zodpovedajúce tetovanie s viac ako 50 ľuďmi, ktorí prežili sexuálne útoky účinkovala na pódiu v 88. udeľovanie cien Akadémie minulý február dúfala, že to spojí mužov a ženy, ktorí trpeli rukami svojich násilníkov. Netušila, že permanentný atrament vyvolá v Írsku medzinárodnú kampaň za sexuálne násilie, pričom dočasné transfery tetovania jednoty Lady Gaga budú rozdané študentom v kampusoch tretej úrovne v okolí mesta Cork..

Vystúpenie Lady Gaga na udeľovaní Oscarov zahŕňalo strašidelné vydanie piesne „Til It Happens to You“, nominovanej piesne, ktorú popová hviezda napísala s Diane Warrenovou pre „The Hunting Ground“, dokument CNN, ktorý poukázal na problém sexuálneho napadnutia a znásilnenia. na univerzitách v USA. Hollywoodske hviezdy zhromaždené v divadle Kodak boli dojaté k slzám pri predstavení Gaga, ktoré zahŕňalo 49 ďalších osôb, ktoré prežili sexuálne útoky, mužov a ženy, z ktorých mnohí si po jednej zo skúšok taktiež nechali zodpovedajúce tetovanie jednoty..

Riaditeľka Corkského centra sexuálneho násilia v Írsku Mary Crilly dostala povolenie použiť návrh tetovania jednoty od Jacqueline Lin, jednej z osôb, ktoré prežili sexuálne útoky, a ktoré sa na udeľovaní cien Akadémie delili o pódium s Lady Gaga. Podľa Lin je tetovanie „vyrobené a určené pre pozostalých“ a dizajn obsahuje symbol nekonečna a bielu ružu, obľúbenú kvetinu Lady Gaga. Gagino tetovanie bolo zafarbené David Allen, tetovač na Pioneer Tattoo obchod v Chicagu, Illinois.

Až potom, čo Lady Gaga vystúpila na udeľovaní cien Akadémie, si jej fanúšikovia, priatelia a rodinní príslušníci uvedomili, že sama Gaga bola obeť sexuálneho útoku, a držal to v tajnosti. Napriek odhaleniu Gaga a napriek pokusom v USA a ďalších krajinách o otvorenejšiu diskusiu o probléme sexuálnych útokov a znásilnení na univerzitách, Crilly hovorí, že medzi mladými ženami, z ktorých mnohé z nich stále prevládajú, stále prevláda presvedčenie „mne sa to nemôže stať“. neuvedomujte si, že 80% znásilnení spácha niekto, koho poznajú.

Pri vytváraní dočasných verzií atramentu jednoty Lady Gaga a distribúcii tetovaní tisíckam študentov z UCC, St. John’s College, CIT, College of Commerce a Coláiste Stiofáin Naofa, Crilly dúfa, že „zvýši povedomie o sexuálnych útokoch a Posolstvo, ktoré chceme dostať preživším, je: „Nebojte sa byť izolovaní, tam je pomoc.“

56d9caf81e0000870070352e