Z hlbín pekla!

Dobre, než sa dostaneme do hrôzy z hĺbky, dovoľte mi uviesť niekoľko zarážajúcich faktov. Oceány pokrývajú viac ako 70% zemského povrchu. Z toho 70% sú iba 3% sladkej vody. Najhlbšou časťou oceánu je Mariánska priekopa, ktorá sa nachádza na pobreží Japonska. Priekopa je hlboká viac ako 36 000 stôp. Aby sme to uviedli na pravú mieru, keby ste zhodili Mount Everest do zákopu, jeho vrchol by bol stále viac ako míľu pod vodou. Dá sa len domyslieť, aké živé tvory obývajú túto „neobývateľnú“ pekelnú dieru!

Nemusíte sa však odvážiť do Mariánskej priekopy, aby ste sa vystrašili tým, čo je na mori. Používatelia Redditu zvážili svoje najstrašnejšie stretnutia, keď boli na mori.

oliva-anna-dawson-stretnutia-niečo-hlboké-v-oceáne_600

Z hlbín pekla!

Posádka môjho otca lovila žraloky pri brehu menšej tankerovej lode, v zásade pripevňovala kusy mäsa na háčiky a zhodila ich zo chrbta na vlečnú sieť v oceáne (oblasť juhovýchodnej Ázie/Austrálie). Môj otec pre zábavu vymyslel tento veľký (oceľová zliatina? Popisoval som to ako neuveriteľne odolný) háčik na použitie. Pripojia tiež veľký kus mäsa a zhodia ho zo zadu. O chvíľu neskôr ho vytiahnu späť, len aby zistili, že mäso je preč a háčik je ohnutý úplne rovno. Keď loď preplávala, nebolo nič, o čo by sa mohla zachytiť v hlbokom oceáne. Môj otec a posádka boli dostatočne nervózni, pretože si mysleli, že niečo veľké tam dole môže ohnúť taký veľký háčik.12nov10 - Šteňa Orca surfuje v Sandy Bay, Northland, New Jersey. OBRAZ/Autorské práva Michael Cunningham POVINNÉ: Fotografický kredit, BEZ orezávania, BEZ manipulácie s obrázkom, POUŽÍVAJTE IBA so súhlasom fotografa/Michaela Cunninghama.

Visel sám

"Narazil som na muža, ktorý'Obesil sa na svojej lodi päť alebo šesť míľ od pobrežia asi pred štyrmi alebo piatimi rokmi.

Desivá a skutočne strašidelná časť si uvedomovala, čo to je. Práve sme videli loďku uprostred oceánu'nie je nikde nič iné ako modrý horizont v nedohľadne, na úsvite, a bola dosť hustá hmla, pretože v noci predtým pršalo.

Uvedomenie si, že postava visiaca z konjunktúry je muž, bola jednou z najstrašidelnejších vecí, aké som kedy zažil'niekedy uvidím."