Smädný? Čo hovoríte na pohár kravského moču?

Ľudia v Indii, povedzte to's medicína!

Mnoho ľudí v Indii tvrdí, že gomutra, inak známa ako kravský moč, je nápomocná pri liečbe lepry, bolestí brušnej koliky, nadúvania a rakoviny. Na liečbu anémie sa používa zmes gomutry, Triphaly a kravského mlieka. Používa sa aj na liečbu horúčky zmiešaním s čiernym korením a jogurtom.

Podľa vedúceho ajurvédskeho inštitútu Dhanwanthari Vaidyasala z Thodupuzhy, Satisha Namboodiriho, používa sa aj na peptický vred, určitý typ rakoviny, ochorenia pečene a astmu.

V roku 2002 bol skupine indických vedcov Rady pre vedecký a priemyselný výskum vydaný americký patent na zmes destilátu z antibiotík a kravského moču, o ktorej sa tvrdilo, že slúži ako biologický zosilňovač a zvyšuje antimikrobiálnu aktivitu antibiotík a antimykotík..

V roku 2010 bol Go-vigyan Anusandhan Kendra v Deolapar a Národnému výskumnému ústavu environmentálneho inžinierstva udelený americký patent na liek na báze gomutry, o ktorom sa tvrdilo, že zabraňuje oxidačnému poškodeniu DNA..

Snímka obrazovky 2018-05-29 o 18.55.34 hod

Len pre silných žalúdkov!

Kravský moč sa používa aj v Mjanmarsku a Nigérii ako ľudový liek. V Nigérii sa na liečbu kŕčov u detí používa odvar z listov tabaku, cesnaku a citrónovej bazalky, kamennej soli a kravského moču. Bohužiaľ to malo za následok smrť niekoľkých detí na respiračnú depresiu. Nedávne hnutie obhajuje pravidelné pitie gomutry kvôli jej údajným zdravotným výhodám [3] a predáva sa ako zdravý nápoj.V roku 2009 spoločnosť Kanpur Gaushala v meste Kanpur uviedla na trh Goloka Pay, studený nápoj obsahujúci 5% destilovaného kravského moču, v dvoch príchutiach, pomaranč a citrón. Kozmetické výrobky, ako sú mydlá a šampóny, sú tiež vyrobené z gomutry.

Vypiť!

Kravský moč sa používa aj v Mjanmarsku a Nigérii ako ľudový liek. V Nigérii sa na liečbu kŕčov u detí používa odvar z listov tabaku, cesnaku a citrónovej bazalky, kamennej soli a kravského moču. Bohužiaľ to malo za následok smrť niekoľkých detí na respiračnú depresiu.

Nedávne hnutie obhajuje pravidelné pitie gomutry kvôli jej údajným zdravotným výhodám [3] a predáva sa ako zdravý nápoj.

Video!

Published
Categorized as zoznam