Nad rámec racionálneho myslenia

Existuje niekedy skutočne vážny dôvod na vraždu? Možno sebaobrana. A možno keby to bol Hitler. Ale to, že vás žena podvádza, je dôvod na rozvod, nie na koniec jej života. Niekto vás prerušil v premávke? Nestojí to za to, brácho.

Aj keď vieme, že ľudská myseľ sa občas zasekne a racionálne myslenie sa stiahne do úzadia, niektorí z týchto vrahov mali duševné choroby, vďaka ktorým sa ich myšlienkové pochôdzky rozbili. My'hovoríme o nacistoch, oslavujeme obsesie a ďalšie.

Kredit: Frenzel/Shutterstock

Kredit: Frenzel/Shutterstock

Kredit: Frenzel/Shutterstock

Ak sa duševné choroby neliečia, môžu to mať smrteľné následky

Kredit: Štátna prokuratúra v štáte DuPageCandace-Brito-a-Vanesa-Zavalamuž držiaci toaletný papier sa blíži k toaletemladý chlapec mieril zbraňou na kamerusériový vrah richard chase mugshotnahnevaný muž šoférujúci s cestným hnevommichael dunn mugshotbrenda ann spencer mugshotdámska ruka držiaca kreditnú kartumaticová snímka obrazovkyalexendra tobiasfotka štíhleho muža

Robert Lyons

Kredit: DuPage County State's splnomocnenec's kancelária

V tento moderný deň sa zdalo, že Norman Bates sa s matkou maznal príliš dlho.

V roku 2011 39-ročný Robert Lyons rozbil fľašu nad hlavou svojej matky. Potom ju bodol do chrbta tak silno, aby sa čepeľ noža zlomila. To nebolo't dosť pre Lyona: Dostal ďalší nôž a stále ju bodal. A aby toho nebolo málo, potom na ňu hodil čistiace prostriedky.

Prečo by niekto tak nenávidel svoju matku? Nekúpila by mu lístky na Skybox na koncert Avril Lavigne.

Curtis Reeves

V roku 2014 bol 71-ročný policajný dôstojník z Tampy a jeho manželka v kine. Požiadali manželov pred sebou, aby si prestali písať správy. Nasledoval boj a Reeves údajne vytiahol ručnú zbraň a postrelil dvoch ľudí pred sebou. Obe obete boli prevezené do nemocnice, kde manžel čoskoro zomrel. Písal si so svojou 3-ročnou dcérou.

Tichý, ale smrteľný

V Ohiu v roku 2012 bola 16-ročná Shaakira Dorsey so skupinou svojich priateľiek, keď jedna z nich prdla. Samozrejme, ako väčšina dospievajúcich, Dorsey začala škádliť mladé dievča.

Nikto nemá rád škádlenie, ale toto dievča prešlo z hlbokej strany a začalo útočiť na Dorsey, pričom ju bilo na smrť..

Jenelle a Marvin Potterovi

V roku 2012 Billy Payne mladší a jeho priateľka Billie Jean Hayworthová sa s Jenelle Potterovou na Facebooku nestali priateľmi. Jenelle bola rozrušená, ale z nejakého dôvodu to jej otca skutočne urazilo. Bol tak prepracovaný, že s Jamie Lynn Curdovou zavraždili Payna a Haywortha a nechali ich malé dieťa od krvi..