Aj keď sa vám zastavilo srdce, telo ešte neprestáva pracovať.

Všetci poznáme originál HBO „Six Feet Under“, kde je hlavná téma mŕtva v celej svojej kráse. A kde morbídni hľadači zvedavosti medzi nami premýšľali o tom, čo by sa v skutočnosti fyzicky stalo s naším telom, keď uhryzneme prach, ostatní z nás sa tejto téme ako manželstvo vyhýbajú.

Čo je však isté a sľúbené nám všetkým, je, že kosačka nakoniec klope na naše dvere. Čo sa však stane, keď zavrieme oči? Budeme vedieť, že sme mŕtvi?

Je to určite téma plaziaca sa po koži, ale vo všetkej realite je veda taká fascinujúca. A smrť nám môže o osobe toho veľa povedať. A kto by nechcel poznať pomalý proces rozkladu tela? Ktorý podľa Aftermath.com, sa stane štyri minúty po smrti. 

MorbidBIG1

Obrázok prostredníctvom Cestovanie

Však sa presvedčte sami, ak si trúfate…

Obrázok cez Google Áno, budete vedieť, že ste zomreli. Podľa Independent UK, vedca a riaditeľa výskumu kritickej starostlivosti a resuscitácie na NYU Langone School of Medicine v New Yorku, Dr. Sam Parnia uviedol, že pacienti, ktorí zomreli na zástavu srdca a boli fyzicky vyhlásení za mŕtvych, stále mohli počuť rozhovory. okolo nich, ako neskôr potvrdili, keď ich vrátili do života. Čas skutočnej smrti sa uvádza v minúte, keď srdce prestane biť. Obrázok cez Google Podľa Wikipedie existuje päť fáz smrti. Fáza - 1 sa nazývaObrázok prostredníctvom média Krvné zásoby a zvyšok tela začnú odumierať, aj keď inou rýchlosťou.Obrázok cez Pinterest To závisí od toho, ako dlho telo leží v konkrétnej oblasti smrti. Pretože z tela unikajú tekutiny, v dôsledku zabitia, samovraždy alebo prirodzene sa vyskytujúcej smrti budú niektoré škvrny viditeľné v závislosti od stupňa rozkladu.Obrázok prostredníctvom Medical Daily Tiež sa nazývaObrázok cez Drugs Banks Áno, baktérie, ktoré zostanú vo vašom tele, strávia tkanivo a orgány zostávajúceho tela.Obrázok cez DrugsBank Naše telá menia farby ako dúha, pretože krv sa prestáva pohybovať telom, časti nášho tela uvidia purpurovo-červenú alebo modrasto-purpurovú farbu, pretože krv sa v dôsledku gravitácie usadzuje v najnižšej časti tela. Ostatné časti sú bledé podľa toho, ako dlho telo ležalo v rovnakej polohe.Obrázok prostredníctvom efektov Vincenta Van Dykeho V dôsledku procesu rozkladu sa veľa deje vo vnútri tela. Plyny, ktoré telo uvoľňuje, spôsobujú uvoľňovanie určitých pachov, ktoré pretrvávajú, sú silné a nepríjemné. Vôňa kadaverínu a putrescínu je podobná hnilobe mäsa. Skatole vonia po výkaloch, len štipľavejšie. Indole vonia pižmovo, ako naftalín. Sírovodík vonia ako zhnité vajcia. Metánthiol silne zapácha po hnijúcej kapuste a dimetyldisulfid a trisulfid majú nepríjemný cesnakový zápach. Dobrú chuť.Obrázok cez Daily Mail Kde niektoré svaly stuhnú, iné sa uvoľnia. Obsah čriev a močového mechúra sa preto nedobrovoľne uvoľní.A nakoniec, muchy si nájdu cestu do mŕtvoly, kde sa o rozkladný proces postarajú znášané vajíčka a potom červy (to sa však stane aj šesť stôp pod, ak zvolíte hrob v zemi).

POZNÁTE VÁS'RE DEAD –

Obrázok cez Google

Áno, budeš vedieť, že si zomrel. Podľa

Nezávislý britský vedec a riaditeľ výskumu kritickej starostlivosti a resuscitácie na Lekárskej fakulte NYU Langone v New Yorku Dr. Sam Parnia uviedol, že pacienti, ktorí zomreli na zástavu srdca a boli fyzicky vyhlásení za mŕtvych, stále mohli počuť rozhovory okolo nich, ako neskôr potvrdili, keď ich vrátili do života. Čas skutočnej smrti sa uvádza v minúte, keď srdce prestane biť.

“Akonáhle sa to stane, krv už necirkuluje do mozgu, čo znamená, že funkcia mozgu sa zastaví takmer okamžite,” povedal Dr. Sam Parnia pre Independent. “Stratíte všetky reflexy mozgového kmeňa – dávivý reflex, reflex žiaka, všetko, čo je preč.”

Napriek tomu, že je osoba klinicky mŕtva, existuje dostatok mozgovej aktivity a energie, že niektoré veci je stále možné uznať.